Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sprawa "najmłodszego milionera". Prokuratura musi czekać na zgodę Austrii

Wciąż nie ma rozszerzonych zarzutów dla "najmłodszego polskiego milionera" Piotra K. Zielone światło musi dać sąd w Austrii, ale dotąd się to nie wydarzyło. Poprzez oszustwa K. wyłudził 28 mln zł, jeśli zarzuty nie będą rozszerzone, kara może być niższa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Piotr K. poczeka na rozszerzenie zarzutów. Austria jeszcze nie wydała zgody

Prokuratura nie może ogłosić rozszerzonych zarzutów oszustwa Piotrowi K., ponieważ dotąd zgody nie wydał austriacki sąd - podaje "Rzeczpospolita". Piotr K. zyskał sławę jako "złote dziecko biznesu" i "najmłodszy polski milioner". Według śledczych, K. z premedytacją oszukał aż 174 tys. osób na 28 mln zł, sprzedając im nic niewarte preparaty.

By w zarzutach uwzględnić wszystkich poszkodowanych potrzebna jest zgoda Austrii, czyli państwa, które wydało Piotra K.. Jednak wciąż nie ma decyzji dotyczącej wniosku polskiej strony, choć Austriacy dostali go już dziesięć miesięcy temu.

"Procedura przed Sądem Okręgowym do spraw Karnych w Wiedniu związana z rozpoznaniem wniosku polskiego sądu o wyrażenie zgody na rozszerzenie zakresu ścigania podejrzanego Piotra K. nie została obecnie prawomocnie zakończona" - przyznaje "Rzeczpospolitej" Agnieszka Zabłocka-Konopka, rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Śledczy nie zdradzają na jakim etapie sprawa jest obecnie. Przyjmując czarny scenariusz, gdy austriacki sąd nie zgodzi się na rozszerzenie zarzutów, to K. odpowie tylko za część przewinień, co może zmniejszyć wymiar kary.

Obejrzyj: Inspekcja drogowa: mamy sposoby, by dotrzeć do kierowców kombinatorów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-01-2020

co chwilena glownej stronie WP pojawiaja sie reklamy srodkow odchudzajacych ze w tydzien 10 czy 12 kg mozesz zgubic jak kupisz cudowny srodek, czy to nie jest … Czytaj całość

08-01-2020

qwertyKoncerny farmaceutyczne sprzedają swoje nic nie warte preparaty miliardom ludzi na świecie zarabiając przy tym niewyobrażalne pieniądze i z nimi nikt … Czytaj całość

08-01-2020

wa2123a jak sprzedają wędliny w których są spulchniacze i powiekszacze tak ze z 1kg masz 3 kg szynki to jest ok?

Rozwiń komentarze (144)