Notowania

Sprzedaż alkoholu rośnie. I to dużo szybciej niż przed rokiem

Pijemy coraz więcej. Na polskie stoły wyraźnie wraca wódka. Nie dość, że jej ceny są stosunkowo niskie, to jeszcze dostępna jest w małych buteleczkach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Wódka wraca na polskie stoły (Fot: Piotr Kamionka/REPORTER)

Rośnie popyt na alkohol, najbardziej na mocny - podaje środowy "Dziennik Gazeta Prawna". Ten rok jest drugim z rzędu, w którym sprzedaż napojów spirytusowych rośnie, z tą różnicą, że dużo szybciej niż rok wcześniej.

Polacy wypili w pierwszym półroczu o 6,7 proc. mocnego alkoholu więcej niż przed rokiem. Przebojem znów jest wódka - dziś to jedna z najszybciej rosnących kategorii - o siedem procent.

Co ciekawe, jeszcze w ubiegłym roku jej sprzedaż malała. - Nie bójmy się mówić o tym, że to może być efekt 500 plus - mówi "DGP" Krzysztof Brzózka, były szef Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Obejrzyj też: Proszę zapytać dzieci, czy widziały reklamy alkoholu. To zbrodnia na wychowaniu młodzieży

- Gdy gospodarstwa domowe zaspokoiły potrzeby związane z poprawą standardu życia, wydają na konsumpcję, w tym na używki - dodaje.

Podobnego zdania jest Artur Bartoszewski z Kolegium Analiz Ekonomicznych SGH.

Jak czytamy w dzienniku, do wzrostu sprzedaży wódki przyczynia się to, że jej ceny nie rosną, i że jest dostępna w małych butelkach.

Powrót do mocnych alkoholi zaczynają odczuwać policja i pracodawcy - alarmuje gazeta. Widać to na przykład po liczbie kierowców mających ponad pół promila alkoholu we krwi. Testy na procenty we krwi robią już nie tylko firmy transportowe, ale też handlowe i budowlane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: handel, alkohol, wódka, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-09-2019

gośćpomimo tego że jestem sympatykiem PiS , nie mogę pogodzić się z tym że rozdaje pieniądze na lewo i prawo , prowadzi to do patologii społecznej , … Czytaj całość

04-09-2019

jancziWiększej bzdury nie czytałem.

04-09-2019

emerytpatologia dostaje za friko kase to chleje na konto nas wszystkich,,jeszcze troszkę to chłopi bedą na zmiane z siekierami pilnować pola z brukwią

Rozwiń komentarze (54)