Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Stare auta nie wjadą. Miasta uruchamiają strefy czystego transportu

68
Podziel się:

W lipcu 2024 roku mają zostać wprowadzone strefy czystego transportu w Krakowie i Warszawie. Wrocław planuje dołączyć do nich rok później, w 2025 roku. Katowice, jako jedno z miast, które przekroczyło dopuszczalne normy emisji, nie ma w swoich planach wprowadzenia SCT.

Stare auta nie wjadą. Miasta uruchamiają strefy czystego transportu
Właściciele starszych samochodów mogą mieć problem (Adobe Stock, zuchero)

Katowice, jako jedno z miast, które przekroczyło dopuszczalne normy emisji, nie ma w swoich planach wprowadzenia strefy czystego transportu (SCT). Jest to jedyny taki przypadek w kraju, co budzi pewne kontrowersje - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Z drugiej strony, miasta takie jak Warszawa, Kraków i Wrocław, mają już konkretne plany dotyczące uruchomienia SCT. Wszystko wskazuje na to, że te trzy miasta będą pierwszymi, które zdecydują się na takie działanie w celu ograniczenia zanieczyszczenia powietrza.

Kraków jest na czele tej grupy, jako że Rada Miasta już uchwaliła odpowiednie przepisy dotyczące SCT. Warszawa ma zamiar podjąć podobne kroki w grudniu, co oznacza, że oba te miasta są na dobrej drodze do wprowadzenia tych stref - pisze "DGP".

Wrocław, choć ma ambitne plany, nie zdąży wprowadzić strefy czystego transportu przed nadchodzącymi wiosennymi wyborami samorządowymi. Mimo to, miasto ma zamiar wdrożyć SCT w 2025 roku.

Tylko spełniając normy

SCT to obszar, do którego mogą wjechać tylko pojazdy spełniające odpowiednie normy emisji spalin lub wyprodukowane po określonym terminie. To oznacza, że pojazdy, które nie spełniają tych kryteriów, nie będą mogły wjechać do tych stref - wyjaśnia dziennik.

W lipcu 2024 roku mają zostać wprowadzone strefy czystego transportu w Krakowie i Warszawie. To oznacza, że oba te miasta będą miały już wtedy funkcjonujące strefy, które będą ograniczały emisję spalin. Wrocław planuje dołączyć do nich rok później, w 2025 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(68)
GKS
miesiąc temu
Kiedyś jeździłem po kraju zwiedzać, widziałem W-wę, Kraków itd. Jak włodarze mnie tam nie chcą bo mój samochód kopci to nie muszę tam być znów. Szkoda tylko ludzi, którzy zarabiali na moich wizytach i mieszkańców "strefy szaleńców".
Wolnościowiec
2 miesiące temu
I bardzo dobrze, że wprowadzają sct. Ludzie sami wybrali przedstawicieli, którzy o tym zadecydowali. Ludzie sami wybrali Trzaskowskiego. Już się boję co będzie, jeśli zostanie prezydentem Polski. Ja do tego ręki nie przykładałem, a każdemu kto głosował za tymi szaleńcami z pisu, po, hołowni czy lewicy życze wszystkiego co najgorsze. Nie pozdrawiam.
nissan terano
2 miesiące temu
Takich włodarzy sobie sami wybrali jak by ludzi było stać na nowe to by sobie kupili
Warszawa
2 miesiące temu
Rozumiem że malarz, tapeciaż, i każdy ciężko pracujący człowiek zarabiający na remontach naprawach będzie musiał wozić płytki, wiertarki wiadra i cały sprzęt tramwajem metrem już widzę cekol po pacho niesie do centrum bo wątpię by ktoś nowym autem woził takie rzeczy z remontów, dużo firm się zamknie, wszystko trafi szlak, ludzie będą uciekać z Warszawy ceny mieszkań będą spadać a firmy zamykać, dlaczego politycy latają prywatnymi samolotami, helikopterem to dopiero emituje spaliny może wogule samoloty uziemić, konno zacząć jeździć ale jak wszyscy to wszyscy bez wyjątku
RAFAŁ
3 miesiące temu
najlepsze to jest To w zeszłym roku kupisz se nowego diesla za 200 000 tys i za 9 la nim nie wjedziesz.... niech sie zajmą kopciuchami .... a najlepsze ze kupujesz nwefo pickupa amer. wjedzisz i ma co 300 a secento 20 letnie 140 co i gdzie sens..
...
Następna strona