Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Strajk nauczycieli. Premier zarzuca ZNP, że nie domagał się podwyżek od poprzedniego rządu

14
Podziel się

- Pan przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego nic nie robił, żeby rządzących skłonić wówczas do jakichkolwiek podwyżek - mówił premier Mateusz Morawiecki. ZNP przypomina jednak, że protesty były. W latach 2013-2015.

Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki (East News)
bDSyOKsB

Do tematu zbliżającego się strajku nauczycieli premier Mateusz Morawiecki odniósł się podczas spotkania w miejscowości Rybie w woj. mazowieckim.

Strajk ma się rozpocząć 8 kwietnia i jest bezterminowy. Nauczyciele zamierzają go prowadzić dopóki rząd nie zgodzi się na ich postulaty.

Data protestu może być o tyle bolesna, że kwiecień to czas rozpoczynającyc się egzaminów. 10, 11 i 12 kwietnia ma odbyć się egzamin gimnazjalny; 15, 16 i 17 kwietnia - egzamin ósmoklasisty, a 6 maja mają rozpocząć się matury.

bDSyOKsD
Zobacz także: Oglądaj też: Balcerowicz o strajku nauczycieli: jestem przeciwko ogłupianiu ludzi

- Będziemy robili wszystko, żeby egzaminy się odbyły. Oczywiście szanujemy prawo do protestu, ja bardzo proszę nauczycieli, żeby w czasie egzaminów byli dostępni, ale będziemy budowali rozwiązania rezerwowe - powiedział na konferencji prasowej Morawiecki.

Premier zarzucił też nauczycielom, że nie domagali się podwyżek od poprzedniego rządu.

bDSyOKsJ

- Nawet w latach przedwyborczych pan przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego nic nie robił, żeby rządzących skłonić wówczas do jakichkolwiek podwyżek. Wtedy w roku 2013, 2014, 2015 w budżecie planowanym przez PO i PSL nie znalazło się ani odrobinę pieniędzy na podwyżki dla pracowników. Może warto zapytać, co wtedy robili tamci związkowcy? - mówił Morawiecki.

Tymczasem już kilka dni wcześniej ZNP przypomniało, że protesty nauczycieli za poprzedniego rządu też były i również dotyczyły sytuacji finansowej.

"Pytają nas, co robiliśmy do tej pory? Odpowiadamy: Protestowaliśmy w latach 2013–2015 (wcześniej strajk był w 2008) razem z oświatową Solidarnością" - czytamy na profilu ZNP na Twitterze.

bDSyOKsK

Związek zamieścił też zdjęcie z protestu z 2015 roku, na którym widać przemawiającego przewodniczącego ZNP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSyOKte
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(14)
real
2 lata temu
no tak Panie premierze, nie protestowali i to tez "wina Tuska". Tylko czemu się tak osmieszać????
Kajetan
2 lata temu
Posłowie z panem Morawieckim na czele niech przeprowadzą egzaminy, a później je sprawdzą.
xx
2 lata temu
A jak pan Morawiecki doradzał panu Tuskowi, to mógł szepnąć też o podwyżkach dla nauczycieli, pielęgniarek, lekarzy rezydentów i wszystkich Polaków
bDSyOKtf
maja
2 lata temu
to 2015 domalowane
klm
2 lata temu
Mówi to ten, który nie udzielał kredytów we frankach, same kłamstwa