Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
PGO
|
aktualizacja

Straż Graniczna rekrutuje do pracy nad morzem. Oto ile można zarobić

44
Podziel się:

75 wakatów czeka na chętnych do pracy w Morskim Oddziale Straży Granicznej. Rekrutacja podzielona jest na dwa etapy: w pierwszym kandydat poddawany jest testom psychologicznym, zaś w drugim sprawdzana jest jego wiedza ogólna, znajomość wybranego języka obcego i sprawność fizyczna. Zarobki oscylują w granicach 3,4-4,9 tys. zł netto.

Straż Graniczna rekrutuje do pracy nad morzem. Oto ile można zarobić
Morski Oddział Straży Granicznej rozpoczął rekrutację (Materiały prasowe, MOSG)

Dokumenty aplikacyjne przyjmuje Komenda Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku oraz jednostki SG w Świnoujściu, Rewalu, Szczecinie, Kołobrzegu, Darłowie, Ustce, Władysławowie, Elblągu i Krynicy Morskiej. Informacje na temat naboru zamieszczone są na stronie internetowej MOSG.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Skandal na granicy. Polityk PiS: to drobny incydent

Morski Oddział Straży Granicznej szuka pracowników

W informacji prasowej przypomniano, że służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba niekarana, posiadająca wyłącznie polskie obywatelstwo, co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych.

Rekrutacja składa się z dwóch etapów. W pierwszym komisja sprawdza kompletność dokumentów i przeprowadza z rozmowę kwalifikacyjną z kandydatem. Poddawany jest on także testom psychologicznym i badaniu wariografem.

W drugim etapie kandydaci rozwiązują testy z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego, przechodzą egzamin ze sprawności fizycznej i rozmowę kwalifikacyjną. Później rekruci wysyłani są na komisję lekarską, która ustala ich zdolność do służby.

Jak informuje SG, chętni mogą spróbować swoich sił m.in. jako eksperci do spraw fałszerstw dokumentów, specjaliści do spraw migracji, członkowie załóg jednostek pływających, pirotechnicy, przewodnicy psów służbowych.

Zarobki w Morskim Oddziale Straży Granicznej

Pracownik MOSG może liczyć na wynagrodzenie w przedziale ok. 3,4-4,9 tys. zł netto. Wysokość zarobków jest uzależniona m.in. od wieku. Najmniej zarabia kursant powyżej 26. roku życia - w ramach służby przygotowawczej otrzymuje on ponad 3 200 zł netto. Najwyższa stawka - niemal 4900 zł netto - przysługuje funkcjonariuszowi w służbie stałej (na najniższym stanowisku służbowym), który ma mniej niż 26 lat.

Strażnikowi w służbie przygotowawczej przysługuje ponadto m.in. równoważnik pieniędzy za remont mieszkania i zwrot kosztów dojazdu do miejsca pełnienia służby do 30 km. Dla funkcjonariuszy w służbie stałej przewidziano ponadto pomoc finansową na zakup mieszkania lub domu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(44)
Obrońca Godno...
4 tyg. temu
To jest cyrk żeby zarabiać przez 3 lata 3 200 zł netto
to jest Polsk...
4 tyg. temu
Wstyd i hańba Minister Czarnek z polecenia prezesa płaci nauczycielkom jak sprzątaczkom w tej samej szkole i nazywa to reformą. Czyżby to było możliwe że po wzroście płacy minimalnej w styczniu 2023 sprzątaczka w tej samej szkole zarabia na dzień dobry więcej niż początkujący nauczyciel po uniwersytecie. Otóż tak to jest właśnie Polska wg Prezesa, czyli gnojenia nauczycieli i dzielenia Polaków ciąg dalszy. Z polecenia prezesa polski nauczyciel miał się stać już nie drugim ale trzecim sortem. Praca wykonana Prezesie zameldował Czarnek. A teraz odnieście to np. do zarobków nauczyciela w Niemczech lub w Anglii, który zarabia np 3 x minimalną krajową, a już z jednej minimalnej krajowej żyje się tam lepiej niż tym naszym śmietniku. Prezesie rozdaj więcej patologii i służbom mundurowym na pewno na was ponownie zagłosują. Jak to niedawno powiedział kaczynski to nie jest dobry czas na podwyżki dla nauczycieli. Brednie wciska , a ciemny naród to kupuje – początkujący trep z wykształceniem podstawowym ma na dzień dobry ponad 4 tysie na rękę i co można? ? >? !!!! czyli więcej niż nauczyciel dyplomowany po 20 latach pracy z kilkoma podyplomówkami. A trepów ma być niebawem 300 tysi. Niech żyje polski śmietnik niech żyje Polska.
Szybki kazik
4 tyg. temu
Mam 155 wzrostu ważę 40kg mam tylko jedną wadę lubię wciągać śnieg - czy będę się nadawał?
Gugus
4 tyg. temu
3.5 tys za służbę? Chyba kogoś zdrowo porobiło
Cop
4 tyg. temu
Szykuje się czystka bo sporo ludzi odejdzie w tym roku ze służb mundurowych, sami zobaczycie i odczujecie to na własnej skórze jak przyjdzie wam poczekać na ruchu drogowy czy grupę dochodzeniowa na miejscu zdarzenia, nie wspominając już o liczbie patroli, niedługo w służbach będą tylko stare dziady, które ponoć są niezastąpione na wysokich stolkach i sama młodzież która jeszcze jest nieświadoma bagna w jakie wdepnela, gdy przyjdzie ktoś mądry i zabierze dziadkom dodatki to nagle ze służbą pożegna się z 20 tys osób albo i więcej, dopiero może ktoś się obudzi że nie inwestuje się w starych tylko w mlodych
...
Następna strona