Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Studio Kongres590 – #UwolnijZlomka Komputery dla potrzebujących

0
Podziel się

Decyzja o zamknięciu szkół na czas epidemii, nie oznacza zakończenia edukacji formalnej. Najprostrszym pomysłem było przeniesienie lekcji do sieci i kontynuowanie procesu edukacyjnego za pomocą komputerów. Według Głównego Urzędu Statystycznego, w 2019 roku przynajmniej jeden komputer w domu posiadało 83,1% gospodarstw domowych, a dostęp do internetu - 86,7 %, dlatego stwierdzono, że problemu z dostępnością nie ma i można edukację przenieść do sieci. Jednak rzeczywistość okazała się inna. Dlaczego przywracamy życie starym komputerom? - porozmawiamy z Janem Gorskim, koordynatorem akcji #uwolnijzlomka - startupu wolontariuszy.

Studio Kongres590 – #UwolnijZlomka Komputery dla potrzebujących
(materiały partnera)
bDZfxZFh

Informacja prasowa

Trudne chwile wydobywają z Polaków ich kreatywność oraz chęć niesienia pomocy innym. Widać to szczególnie dziś, gdy w dobie pandemii koronawirusa pojawiają się ludzie pomagający społeczeństwu i innym firmom przetrwać te trudne chwile. W Studio Kongres 590 chcemy pokazywać ich podejście do życia, pomysły na biznes czy motywację, dzięki której wpływają na Polaków oraz polskie firmy – bo warto doceniać i wspierać współpracę krajowych przedsiębiorców, naukowców i biznesu.

Gościem Studia Kongres 590 będzie Jan Gorski – matematyk, na co dzień przedsiębiorca, a w czasie kwarantanny koordynator zespołu, który w zorganizowany i programowy sposób wspiera potrzebujących wyposażając ich w niezbędny
do edukacji sprzęt komputerowy. Akcja, którą rozpoczął w mediach społecznościowych po 2 tygodniach to zespół kilkuset osób, działający systemowo zgodnie z wewnętrznymi procedurami na rzecz wsparcia w procesie edukacyjnym.

bDZfxZFj

Nasza działalność po tygodniu w zasadzie przerodziła się w projekt startupowy oparty w dużej mierze na pracy wolon-tariackiej. Pracujemy nad procesami zwinnego zarządzania, aby nasza akcja nie była jednorazowym fajerwerkiem,
ale społecznym przedsiębiorstwem, które odpowiada na potrzeby wywołane kwarantannę – powiedział Jan Gorski, koordynator #UwolnijZlomka. - Z trudem hamuję ich, by na chwilę się zatrzymać i dobrze zorganizować. Zarządzam ludźmi od 15 lat i wiem, że działanie na szybko zawsze się kończy katastrofą - dodaje Gorski - Dlatego niezbędne jest nadanie formalnego charakteru tej inicjatywie. Pomysł przywracania starych sprzętów do życia wpisuje się również doskonale w trendy RE-USE czy ZERO WASTE, ale w przypadku komputerów pojawiają się problemy natury prawnej, związane z podatkiem Vat, które trzeba również rozwiązać. Wierzymy, że da się znaleźć rozwiązanie, tak jak się stało w przypadku niesprzedanych artykułów spożywczych, które są przekazywane do Banków Żywności, bez płacenia podatku.

O Studio Kongres590

To nowy cykl spotkań w sieci. W wirtualnym studio będziemy rozmawiać z innowatorami, przedsiębiorcami i naukowcami. Z ludźmi, którzy pomagają społeczeństwu i przemysłowi lepiej funkcjonować w czasie pandemii. Chcemy pokazywać ciekawe pomysły i promować tych, którzy je realizują. Tym samym chcemy aktywnie promować polską myśl techniczną i przedsiębiorczość, która wspieraliśmy podczas corocznych spotkań w Jasionce pod Rzeszowem.

O Kongresie 590

Idea Kongresu 590 jest spójna z wizją państwa, którego bogactwo ma być powiększane w oparciu o własne zasoby - zarówno ludzkie, jak i naturalne. Dlatego Kongres 590 to forum wymiany idei i doświadczeń polskich specjalistów
z zakresu biznesu, nauki, polityki i legislacji.

bDZfxZFp

Informacja prasowa

bDZfxZFK
Źródło:
Artykuł sponsorowany
KOMENTARZE
(0)