Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
26.10.2020 16:31

Szczepionki na grypę bez podatku. Resort finansów przygotowuje przepisy

Fiskus nie będzie pobierał podatku od ufundowanych przez pracodawcę szczepień dla pracowników. W resorcie przygotowywany jest właśnie projekt ustawy zwalniającej z podatku w takiej sytuacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)
Szczepionki na grypę nie będą opodatkowane

O takich planach resortu informowaliśmy już w money.pl. Teraz - jak informuje Radio Zet - zaczynają one powoli nabierać kształtu i prawdopodobnie niedługo powinniśmy zobaczyć je w formie projektu ustawy.

"W trudnym okresie epidemii koronawirusa, solidaryzujemy się ze wszystkimi przedsiębiorcami, którzy zapewniają swoim pracownikom szczepienia wzmacniające odporność na grypę. Takie świadczenia na rzecz pracowników nie będą opodatkowane. Dziękuję wszystkim pracodawcom za tę odpowiedzialną i potrzebną inicjatywę" - czytamy w oświadczeniu, które minister Tadeusz Kościński zamieścił w mediach społecznościowych we wrześniu.

O co chodzi z tym podatkiem? W przypadku jakichkolwiek benefitów, które pracodawca opłaca swoim pracownikom, trzeba je wycenić i wliczyć do przychodu.

Rząd wprowadza pomoc dla gastronomii. Będzie zwolnienie ze składek ZUS i postojowe

To oznacza, że gdy pracodawca podaruje na przykład pracownikowi bony zakupowe na święta, to ich wartość zostanie dodana do dochodu. Jeśli pracownik zarabia 3000 złotych i dostanie bony na 300 złotych, to podatek zostanie już potrącony od kwoty 3300 zł.

Dzięki proponowanej przez resort finansów zmianie, w powyższej sytuacji podatek zostanie obliczony nie od 3300, ale właśnie od 3000 złotych. Wszystko po to, by nie obciążać dodatkowo pracodawców i pracowników kosztami szczepień.

A szczepionki przeciwko grypie w ostatnich tygodniach bardzo szybko znikają z aptek. Pisaliśmy o tym wielokrotnie w money.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, koronawirus, koronawirus kryzys, zdrowie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-10-2020

hihiŻadnych szczepionek żadnych toksyn ot co

26-10-2020

Miłość Ale po co na grypę? Gdy macie covid? Po co szczepienia na grypę ? Brak szczepienia = brak pracy ?

26-10-2020

PaulJaki ten fiskus łaskawy.....,dobry,wyrozumialy...

Rozwiń komentarze (19)