Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Szczepionki na grypę bez podatku. Resort finansów przygotowuje przepisy

20
Podziel się:

Fiskus nie będzie pobierał podatku od ufundowanych przez pracodawcę szczepień dla pracowników. W resorcie przygotowywany jest właśnie projekt ustawy zwalniającej z podatku w takiej sytuacji.

Szczepionki na grypę bez podatku. Resort finansów przygotowuje przepisy
Szczepionki na grypę nie będą opodatkowane (Flickr)

O takich planach resortu informowaliśmy już w money.pl. Teraz - jak informuje Radio Zet - zaczynają one powoli nabierać kształtu i prawdopodobnie niedługo powinniśmy zobaczyć je w formie projektu ustawy.

"W trudnym okresie epidemii koronawirusa, solidaryzujemy się ze wszystkimi przedsiębiorcami, którzy zapewniają swoim pracownikom szczepienia wzmacniające odporność na grypę. Takie świadczenia na rzecz pracowników nie będą opodatkowane. Dziękuję wszystkim pracodawcom za tę odpowiedzialną i potrzebną inicjatywę" - czytamy w oświadczeniu, które minister Tadeusz Kościński zamieścił w mediach społecznościowych we wrześniu.

O co chodzi z tym podatkiem? W przypadku jakichkolwiek benefitów, które pracodawca opłaca swoim pracownikom, trzeba je wycenić i wliczyć do przychodu.

Zobacz także: Rząd wprowadza pomoc dla gastronomii. Będzie zwolnienie ze składek ZUS i postojowe

To oznacza, że gdy pracodawca podaruje na przykład pracownikowi bony zakupowe na święta, to ich wartość zostanie dodana do dochodu. Jeśli pracownik zarabia 3000 złotych i dostanie bony na 300 złotych, to podatek zostanie już potrącony od kwoty 3300 zł.

Dzięki proponowanej przez resort finansów zmianie, w powyższej sytuacji podatek zostanie obliczony nie od 3300, ale właśnie od 3000 złotych. Wszystko po to, by nie obciążać dodatkowo pracodawców i pracowników kosztami szczepień.

A szczepionki przeciwko grypie w ostatnich tygodniach bardzo szybko znikają z aptek. Pisaliśmy o tym wielokrotnie w money.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(20)
Kenaj
rok temu
Rok 2020 Wrzesień, wraz z żoną otrzymujemy receptę na szczepienie na grypę. Po długich poszukiwaniach znajdujemy aptekę która "łaskawie" decyduje się nas umieścić w kolejce po szczepionkę. Rok 2021 29 Marzec, czyli prawie Kwiecień, ŻADNEGE odzewu. ŻADNEJ reakcji z apteki o DOSTĘPNOŚCI tej szczepionki. Szanowny panie ministrze zdrowia (?) , jak pan sądzisz KTO tu KOGO robi w BALONA?
opinia
2 lata temu
Dlaczego Ministerstwo Zdrowia nie zamawia szczepionki na grypę VaxiGrip, która jest bezpieczniejsza dla seniorów powyżej 65 roku życia i dla osób z chorobami nowotworowymi? Tylko Influvac? Influvac zawiera niestety śladowe ilości polisorbat 80, składnik niewskazany osobom onkologicznym. Za to Vaxigrip go nie ma.To działanie na szkodę zdrowia chorych onkologicznie, którzy chcą się zaszczepić i muszą by chronić prze grypą i covid! Proszę zamówić jak najszybciej również Vaxigrip. Chyba, że przyczyną jest tylko i wyłącznie to, że Vaxigrip jest francuski a Influvac amerykańsko-irlandzki, jeśli to jest przyczyną dla PiSu (sympatia do kraju) to jest to po prostu niedopuszczalne.
Magda Wojciec...
2 lata temu
Moja rodzina także co roku korzysta ze szczepień. W tym roku znacznie trudniej o dostęp do szczepionek ja swoją znalazłam dzięki stronie ktomalek.pl, gdzie można sprawdzić dostępność, zamówić i w łatwy sposób odebrać.
pokol
2 lata temu
Zadnych podatkow na to, czego nikt nie chce. Dobre sobie. Czekajcie , az sie ludzie za was wezma za koniec abolicji podatkowej - zlodzieje cholerne !!!
Apteka
2 lata temu
Oj to obce korporacje farmaceutyczne ładnie zarobią.