Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Szwalnia, której nie ma. Prezydent zapowiadał sukces i miliony maseczek, ale maszyny nie ruszyły

179
Podziel się:

"Polskie Szwalnie" to program realizowany przez Agencję Rozwoju Przemysłu (ARP) pod patronatem prezydenta. Fabryka maseczek w Stalowej Woli miała być motorem napędowym tego projektu. Problem w tym, że istnieje czysto teoretycznie.

W połowie kwietnia prezydent ogłosił start programu "Polskie Szwalnie".
W połowie kwietnia prezydent ogłosił start programu "Polskie Szwalnie". (PAP)
bEsyFbeJ

To właśnie w Stalowej Woli do końca czerwca miała powstać część ze 100 milionów maseczek. Obiecywali je w kwietniu Andrzej Duda i wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Rzecz jednak w tym, że, jak ustaliła stacja TVN24, mimo obietnic, fabryka nie działa. ARP nie jest nawet w stanie powiedzieć, kiedy ruszy produkcja.

Zobacz także: Tesco znika z Polski. "Konkurencja się zaostrzy, to dobra wiadomość dla kosumentów"
bEsyFbeL

A miało być tak pięknie. W połowie kwietnia zorganizowano wspólną konferencję prezydenta Andrzeja Dudy i wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz. Podczas ogłoszenia programu "Polskie Szwalnie" głos zabrał również Cezariusz Lesisz, szef Agencji Rozwoju Przemysłu

Jak przypomina TVN24, Polacy usłyszeli, że w ciągu dwóch kolejnych tygodni w dwustu polskich szwalniach ma powstać 40 milionów maseczek. Do końca czerwca miało być ich już 100 milionów. W Stalowej Woli ma powstawać 29 milionów masek miesięcznie.

bEsyFbeR

Jak się okazało, w zakładzie montowane są dopiero linie produkcyjne, a poza tym, jak stwierdził rzecznik ARP, rynek maseczek higienicznych się nasycił. Dlatego w Stalowej Woli myślą nad przestawieniem się na produkcję maseczek medycznych.

Jak się też okazało, nikt nawet nie jest w tej teoretycznej szwalni zatrudniony. Na razie w Stalowej Woli tworzone są odpowiednie warunki higieniczne do produkcji. - To nie jest taka prosta rzecz - przyznał rzecznik ARP, cytowany przez TVN24.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEsyFbfm
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(179)
asa
2 tyg. temu
Polecam artykuł w Onecie "Maseczkowy szmelc za 258 mln zł. Jak kierowca ojca premiera Morawieckiego rozłożył rządowy projekt #PolskieSzwalnie" Tam jest mowa o tym całym kolejnym przekręcie i zmarnowaniu kolejnych milionów z podatków suwerena. Nie mamy tego już dość?
beka z nas
11 miesięcy temu
nie rozumiem dlaczego budowę państwowej fabryki maseczek, nazwano "polskie szwalnie". Prawdziwe polskie szwalnie będą miały teraz konkurenta finansowanego z podatków które sami płacą...... Polacy tkwią w komunie tak głęboko, a myślą że ją obalili.... LOL żenada
duda i
rok temu
kolejny sukces
bEsyFbfn
Anna
rok temu
😂😂😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣😂🤣🤣🤣🤣🤣🤣😂😂😂😂😂😂😂😂😂🤣🤣😂😂😂🤣🤣🤢🤢🤢🤢🤢🤢😂😂🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤧🤧🤧🤧🤮🤮🤮🤮🤮
getlost
rok temu
No i co? Niech się przestawią na medyczne.
...
Następna strona