Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.06.2020 21:33

Szwalnia, której nie ma. Prezydent zapowiadał sukces i miliony maseczek, ale maszyny nie ruszyły

"Polskie Szwalnie" to program realizowany przez Agencję Rozwoju Przemysłu (ARP) pod patronatem prezydenta. Fabryka maseczek w Stalowej Woli miała być motorem napędowym tego projektu. Problem w tym, że istnieje czysto teoretycznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
W połowie kwietnia prezydent ogłosił start programu "Polskie Szwalnie".

To właśnie w Stalowej Woli do końca czerwca miała powstać część ze 100 milionów maseczek. Obiecywali je w kwietniu Andrzej Duda i wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Rzecz jednak w tym, że, jak ustaliła stacja TVN24, mimo obietnic, fabryka nie działa. ARP nie jest nawet w stanie powiedzieć, kiedy ruszy produkcja.

Tesco znika z Polski. "Konkurencja się zaostrzy, to dobra wiadomość dla kosumentów"

A miało być tak pięknie. W połowie kwietnia zorganizowano wspólną konferencję prezydenta Andrzeja Dudy i wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz. Podczas ogłoszenia programu "Polskie Szwalnie" głos zabrał również Cezariusz Lesisz, szef Agencji Rozwoju Przemysłu

Jak przypomina TVN24, Polacy usłyszeli, że w ciągu dwóch kolejnych tygodni w dwustu polskich szwalniach ma powstać 40 milionów maseczek. Do końca czerwca miało być ich już 100 milionów. W Stalowej Woli ma powstawać 29 milionów masek miesięcznie.

"Dudowe". Tomasz Grodzki złożył dwie poprawki do dodatku solidarnościowego.
Dodatek solidarnościowy powiększony do 1500 zł. Senat głosował nad "Dudowym"

Jak się okazało, w zakładzie montowane są dopiero linie produkcyjne, a poza tym, jak stwierdził rzecznik ARP, rynek maseczek higienicznych się nasycił. Dlatego w Stalowej Woli myślą nad przestawieniem się na produkcję maseczek medycznych.

Jak się też okazało, nikt nawet nie jest w tej teoretycznej szwalni zatrudniony. Na razie w Stalowej Woli tworzone są odpowiednie warunki higieniczne do produkcji. - To nie jest taka prosta rzecz - przyznał rzecznik ARP, cytowany przez TVN24.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: wiadomości, gospodarka, maseczki, koronawirus
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-06-2020

PolakPaństwo z papieru i kiełbasa wyborcza

19-06-2020

wojtihaha wyszlo im jak wszystko

19-06-2020

zuzannaNigdy nie wierzyłam i nie wierzę w to co mówi emilewiczowa czy morawiecki - Pinokio.

Rozwiń komentarze (177)