Notowania

Szymon Hołownia wystartuje w wyborach prezydenckich. Powiedział, skąd weźmie pieniądze na kampanię

- Chcę kandydować w wyborach prezydenckich, chcę się u was ubiegać o pracę - powiedział Szymon Hołownia podczas wystąpienia w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. - My naprawdę idziemy wygrać te wybory. Przekonać Polaków, że niemożliwe jest możliwe. Że szefem może być naród - czyli wy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Szymon Hołownia ogłosił start w wyborach prezydenckich (Fot: PAP/Adam Warżawa)

- Chcę Polski solidarnej. (…) Chcę Polski, w której każdy akt prawny jest oglądany pod względem skutków dla Ziemi, dla wody. Chcę Polski silnej samorządami - mówił Szymon Hołownia.

- Trzeba dziś przeprowadzić przyjazny rozdział Kościoła od państwa. Wiem, bo widzę to na własne oczy. Tego nie będzie w stanie zrobić nikt, kto wywodzi się z partii. System się zawiesił, żeby się odwiesił, musimy zamontować w nim niepartyjny bezpiecznik - tłumaczył.

To, że nie jest z polityki, postrzega jako swój atut. - Nikt z systemu nie jest w stanie uzdrowić tego systemu - uważa.

Szymon Hołownia na prezydenta? Zaskakujący komentarz Radosława Sikorskiego

Hołownia odniósł się też do plotek ws. finansowania jego kampanii. - Nie ma żadnych pieniędzy Dominiki Kulczyk, Staraka, jezuitów – zapewnił.

- Kampania wystartuje na początku roku. Na kampanię mogą iść datki osób fizycznych i na to liczę. Ja głęboko liczę na finansowanie społecznościowe - powiedział.

Jak dodał, wielokrotnie robił zbiórki na coś, na co państwo nie chciało dać środków. Ma nadzieję, że i tym razem się uda.

Natomiast etap przed kampanią, jak powiedział, finansuje z własnych środków.

- Mam umiejętność lubienia ludzi i zbierania ludzi do wspólnej pracy. Nigdy nie udało mi się wygrać Totolotka, nigdy nie przyszedł do mnie jezuita z walizką pieniędzy - powiedział. Jak uzupełnił, zawsze musiał wykuwać coś i zbierać ludzi do współpracy.

- Chodźcie ze mną. Zobaczycie, mówię wam, że 2020 rok to będzie rok, o którym będziemy opowiadali swoim dzieciom. Że wtedy zmieniła się Polska, wtedy prawdziwie zaczął się XXI wiek. Zobaczycie, zrobimy to - powiedział Hołownia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wybory prezydenckie, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-12-2019

Mówię wamWielki pic na wodę fotomontaż , akurat komicy na prezydenta i artyści cyrkowi mile widziani

08-12-2019

amelie2Sympatyczny, inteligentny,niezależny ani od Kaczyńskiego, ani od Schetynyy lub Tuska. Mogę na niego głosować.

08-12-2019

WALDEKDUDA I TYLKO

Rozwiń komentarze (30)