Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tarcza 4.0. Będą nowe zmiany

72
Podziel się

W środę sejm zajmie się projektem kolejnych zmian w tarczy antykryzysowej. Zyskają m.in. samozatrudnieni.

Tarcza antykryzysowa 4.0. Będą zmiany.
Tarcza antykryzysowa 4.0. Będą zmiany. (Getty Images)
bEqjLfqZ

Jedną z najważniejszych zmian, jakie znalazły się w projekcie nowej wersji tarczy antykryzysowej, jest zmiana zasad przyznawania postojowego.

Do tej pory na postojowe nie mogły liczyć osoby samozatrudnione, które dodatkowo były na etacie czy zleceniu. Teraz ma się to zmienić i tacy przedsiębiorcy będą mogli trzykrotnie złożyć wniosek o wypłatę świadczenia.

Pomoc ma trafić także do pracodawców, którzy będą mogli wystąpić o 2,5 tys. złotych dotacji na jednego pracownika, bez konieczności obejmowania go przestojem, czy obniżania pensji.

bEqjLfrb
Zobacz także: Profesjonalna bankowość na miarę XXI wieku: profil zaufany

Zmiana zakłada tez, że pracodawca będzie mógł skrócić czas pracy pracownika i obniżyć jego wypłatę nawet na 12 miesięcy.

Przedsiębiorcy będą też mogli skorzystać z ulg podatkowych, np. złagodzenia warunków ulgi na złe długi w PIT/CIT. Z takiej ulgi będzie mogło skorzystać każde przedsiębiorstwo, które straciło w czasie pandemii i zalega z płatnościami.

bEqjLfrh

Nowelizacja tarczy ma też uprościć postępowanie restrukturyzacyjne dla przedsiębiorców, którzy stracili dochody w czasie pandemii. Takie postępowanie ma trwać 4 miesiące, a o jego rozpoczęciu decyduje właściciel firmy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqjLfrC
KOMENTARZE
(72)
Nick
rok temu
PAD to człowiek, który cywilizuje ruchy PiS. Teraz odpowiada już przed Bogiem i historią, bo trzeci raz nie może startować. Nie będzie się oglądał na partię, bo będzie mu zależeć na zapisaniu się w historii
zenek
rok temu
Pomoc z tarczy finansowej jest o tyle cenna, że część pomocy może być umorzona. Nie wymaga to skomplikowanych procedur, a raczej trzymania się pewnych wytycznych, także dokładne przeczytanie całości informacji ze strony pfr to podstawa.
Polak
rok temu
Wniosek zlozony 22.04 A pieniedzy nie widac Tak dziala pisowskie panstwo. Okrasc, oszukać...
bEqjLfrD
alutka
rok temu
zgadzam sie z tym dostalam po 3 tygodniach pozyczke i co miesiac po 2 tys pozdrawiam
joko
rok temu
A co z firmami jednoosobowymi prowadzącymi działalność produkcyjną. Nic ,kompletnie nic. To jest sprawiedliwośc. Przez wiele lat płaciłem srednio 25/30 tys zl podatków rożnych co kwartał,coś dawałem temu państwu nic od niego nie dostając,ludzie pracować nie chcieli. Teraz stoję,opłaty lecą dotego czynsz za studenta 1 tys obowiązkowo trzeba płacić,nic tylko się "powiesić"
...
Następna strona