Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tarcza 4.0. Przymusowy urlop bez zgody pracownika. "Rozsądne rozwiązanie"

Tarcza antykryzysowa 4.0 zakłada liberalizację przepisów dotyczących wysyłania pracowników na zaległy urlop. Pracodawca będzie mógł zrobić to bez zgody pracownika, termin ma zostać wydłużony, tak, by pracodawcy nie musieli wypłacać pieniędzy za niewykorzystany urlop. - To jest rozwiązanie, które nie krzywdzi pracowników, jest czas, by odpoczęli, a z drugiej strony pomaga pracodawcom. Tego typu rozwiązania, bardzo delikatne, bo mowa tylko o urlopach zaległych, wydaje się, że jest to rozsądne rozwiązanie - powiedział w programie "Money. To się liczy" Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.

0
0
4
Podziel się
Komentarze (4)
zobacz więcej komentarzy (4)
KOMENTARZE
(4)
annna
3 lata temu
Bezsensu.Osoby mające dodatkowy urlop zazwyczaj trzymały go na wypadek ròżnych zdażeń losowych, tak żeby nie brać L4. Lepiej by się wzieli za tych co nagminnie biorą L4 zachowując urlop. Natomiast tych ktòrzy naszczęście nie chorują ale i pracują normalnie zostawili by w spokoju!!!
robin
3 lata temu
mam zaległy urlop dlaczego??? za mało pracowników w robocie nadgodziny tylko do odebrania i w pierwszej połowie roku urlop nie możliwy także ten projekt to Żart!!!! ponieważ 99% zaległych urlopów to wina pracodawców
lukas
3 lata temu
kolejne bzdety brak jednej konkretnej pomocy
Dizel
3 lata temu
Jesli PiS wprowadzi te zasady STRACI mój głos. Pracodawcy będą to wykorzystywac w zlym kierunku. Porazka dla rządzących.