Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tarcza antykryzysowa. 33 poprawki senackiej komisji

"Społeczeństwo nie wie ile pieniędzy wydajemy na walkę z koronawirusem" - wymienił wśród największych wad tzw. tarczy antykryzysowej Kazimierz Kleina, przewodniczący senackiej komisji finansów publicznych. Komisja zgłosiła 33 poprawki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Na poniedziałkowym posiedzeniu Senat zajął się tzw. tarczą antykryzysową. (Fot: Wojciech Olkuśnik)

Wśród poprawek zgłoszonych przez senacką komisję, jest m.in. wyeliminowanie z zapisów specustawy zapisów dotyczących zmiany kodeksu wyborczego.

Jak mówił przewodniczący komisji, zmiany są niekonstytucyjne.

W nowelizacji Kodeksu znalazły się zapisy, które umożliwiają głosowanie korespondencyjne m.in. osobom po 60. roku życia oraz tym, którzy zostają w kwarantannie.

Oglądaj też: Rząd dorzuci 40 proc. pensji. Jeśli firma będzie miała kłopoty przez 2 miesiące

- To są zmiany włożone do tej ustawy przez posłów, w nocy, na posiedzeniu komisji przedstawiciele rządu w ogóle się do nich nie odnieśli - mówił podczas przedstawiania stanowiska komisji jej przewodniczący, Kazimierz Kleina.

Komisja chce też usunięcia ze specustawy zapisów dotyczących Rady Dialogu Społecznego. Według tych przepisów, premier będzie mógł w okresie stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii odwoływać członków Rady Dialogu Społecznego będących przedstawicielami strony pracowników, strony pracodawców i strony rządowej na wniosek tych organizacji lub bez wniosków.

- To są przepisy, które z nami zostaną. Premier będzie miał prawo odwołać członka Rady, a powód zawsze się znajdzie. Jak mieć zaufanie do takiego organu? - powiedział Kleina.

Zdaniem przewodniczącego komisji, specustawa jest też zbyt skomplikowana, a jej największą wadą jest fakt, że nie wskazuje w sposób wyraźny źródeł jej finansowania.

- Ta specustawa nie idzie w parze ze zmianą ustawy budżetowej - mówił senator Kleina. - W przestrzeni publicznej pojawiają się różne kwoty, obywatele nie znają jej kosztów.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: koronawirus, tarcza antykryzysowa, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-03-2020

AntypodaNo i senatorowie z KO zablokują wsparcie dla przedsiębiorców

30-03-2020

wiceministerKto by pomyślał że ta choroba rozeszła się i robi z ludzi marionetki

31-03-2020

EprNajlepiej wszystko wydać, nie patrząc w przyszłość cała PO...

Rozwiń komentarze (3)