Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tarcza finansowa - ile uratuje miejsc pracy? "Milion, dwa. Będziemy walczyć o każdego"

Rząd wprowadza tarczę antykryzysową i tarczę finansową. Ile, dzięki pomocy państwa, uda się uratować miejsc pracy? - Jestem przekonany, że dzięki tym środkom zdecydowana większość firm odzyska stabilność finansową i nie będzie zwalniać. Może to być milion czy dwa miliony pracowników. Będziemy walczyć o każdą firmę i każde miejsce pracy. Zakładamy, że 60 mld zł ze 100 mld zł będzie to bezzwrotne wsparcie - powiedział w programie specjalnym WP "Koronawirus" Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. - Na koniec marca nie było widać jeszcze znacznego wzrostu bezrobocia. Na pewno będzie to z opóźnieniem. Część firm ogłosiła już zwolnienia grupowe, aczkolwiek kryzys bardziej odczuwają samozatrudnieni - dodał.

0
0
36
Podziel się
Komentarze (36)
zobacz więcej komentarzy (36)
KOMENTARZE
(36)
Hfghu
3 lata temu
Rzad wprowadza tarczę i nie kaze zwalniwc, a sam szybko przyjmuje ustawę dzieki ktorej bedzie mogl wywalac swoich pracownikow jak leci i ze zmniejszonymi odparawami. Szczyt hipokryzji. Takze przedsiebiorcy bierzcoe przyklad.
ww
3 lata temu
za późno , zwolnienia juz sie odbywaja , w mojej firmie na razie poszli pod nóż tylko zwolennicy PIS, bo oni dadzą sobie radę.
sobieraj
3 lata temu
looz, zabieram tarczę i wywalam zbędny balast :))
ja
3 lata temu
bardziej niż przedsiębiorców i ich pracowników wspiera się sektor bankowy żeby miał kasę na pozyczki dla ludzi, czyli aby się zadłuzali, a banki zarabiały. Gwałtowne załamanie gospodarki i spadki na giełdach dopiero przed nami. Wiele firm upadnie, wiele będzie zwalniać by przetrwać. Gospodarka się załamie, bo płatność podatków spadnie. W USA dopiero początek epidemii. W ksiażce pt. Emery tura nie jest Ci potzrebna autor przestrzegał o tym, że zawsze może być jakiś kryzys na świecie lub w rodzinie, że trzeba się przygotować na kryzysowe sytuacje. Pokazywał jak zbaezpieczyć się finansowo i zarabiać na spadkach cen akcji, surowców, indeksów itp.
wowa
3 lata temu
Przecież pracownicy mieli czas pracownika przez 4 lata zarabiali czasem więcej niż pracodawca ... Niech ratują teraz swoje miejsca pracy !
...
Następna strona