Notowania

Teresa Czerwińska odejdzie, ale nie teraz. Rekonstrukcja rozłożona w czasie

Dymisja minister finansów Teresy Czerwińskiej nie jest już tak oczywista. Dzięki wsparciu prezesa PiS, zostanie ona na stanowisku jeszcze przez kilka tygodni. Głównie po to, by znaleźć pieniądze na "piątkę Kaczyńskiego" - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Zadaniem minister finansów na najbliższe tygodnie ma być znalezienie pieniędzy na obietnice wyborcze PiS (Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

Choć wydawało się, że dymisja Teresy Czerwińskiej jest przesądzona i nastąpi dość szybko, to sprawa może się jednak opóźnić.

Minister finansów otrzymała od Jarosława Kaczyńskiego zadanie, by znaleźć finansowanie dla obietnic wyborczych PiS. Ma w tym jego pełne poparcie.

W tej chwili resort pracuje nad aktualizacją programu konwergencji, czyli planu naszych finansów, który przedstawiamy co roku Unii Europejskiej. - Już w programie powinniśmy zobaczyć źródła finansowania "piątki Kaczyńskiego" - mówi "DGP" informator z otoczenia rządu.

Obejrzyj: Teresa Czerwińska ma problem. Grozi jej 100 tys. zł kary

Kolejne zadanie to przygotowanie zmian w OFE. Jak pisaliśmy w środę, rząd myśli nad transferem pieniędzy z Funduszy na Indywidualne Konta Emerytalne.

Docelowo jednak Czerwińska ma się pożegnać ze stanowiskiem i mało kto wierzy, że minister dotrwa do końca kadencji. Najprawdopodobniej będzie chciała trafić do którejś z międzynarodowych instytucji finansowych.

ZUS stawia przyszłych emerytów przed trudną decyzją. Dostaniesz wcześniejsze świadczenie, ale najpierw zapłać
Polacy dobrowolnie zrzekli się miliardów z OFE. Zobacz, co dostali w zamian

A to możliwe po brexicie. - Brytyjczycy zwolnią wysokie stanowiska choćby w unijnych instytucjach, jak Europejski Bank Inwestycyjny - mówi rozmówca "DGP".

Całość odłożonych przez Polaków pieniędzy w Otwartych Funduszach Emerytalnych mogłoby zostać przekazane na indywidualne, prywatne konta emerytalne
Likwidacja OFE. Premier gotowy jest oddać całość zgromadzonych pieniędzy w otwartych funduszach

Jednak nie tylko Czerwińską może objąć rekonstrukcja rządu. Stanowiska najprawdopodobniej stracą również ci ministrowie, którzy startują do europarlamentu i mają bardzo duże szanse na mandat.

Mowa tu o Joachimie Brudzińskim, Beacie Szydło i Annie Zalewskiej. Stanowisko zachowa jednak prawdopodobnie Elżbieta Rafalska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rekonstrukcja rządu, rząd, polityka, teresa czerwińska, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-04-2019

jolkanie daj się kobieto, bo kaczyński do pierdla nie pójdzie, tylko Ty!

04-04-2019

Shogun BronekLudzie normalni odchodzą bo wiedzą że widmo bankructwa się zbliża.

04-04-2019

Tylew temacie "prawdomówności" rządzących. Przecież pieniądze na te "piątkę" są. A tu trzeba ich jednak szukać. Kłamcy. kłamcy i jeszcze raz kłamcy.

Rozwiń komentarze (9)