Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
KFM
|

To nieuniknione. Komu pierwszemu sztuczna inteligencja zabierze pracę?

Automatyzacja procesów przy wykorzystaniu narzędzi sztucznej inteligencji jest nieunikniona. Kto w pierwszej kolejności może obawiać się o pracę? O zmianach na rynku pracy rozmawialiśmy w programie "Money.pl" z Krzysztofem Sobczakiem, prezesem Emplocity. - Badania wskazują, że wszelkich zawodów opierających się na pracy umysłowej. Na przykład analizę danych. W pierwszej kolejności zautomatyzowana zostanie prosta analityka na zamkniętym zbiorze danych. Dotknie to np. doradców sprzedaży produktów finansowych, analityków finansowych, traderów. To już się dzieje, widzimy to u klientów, widzimy w trendach rynkowych. Automatyzacja dotknie też zawodów technicznych, nawet koderów. Kolejne zawody to np. związane z usługami prawniczymi. Sztuczna inteligencja jest dziś w stanie generować projekty opinii prawnych, które trafiają potem na biurko radcy do podpisu, potem do klienta - mówił ekspert.

35
Podziel się:
KOMENTARZE
(35)
Maryska
4 miesiące temu
Sztuczna inteligencja ... a co to jest? Inteligencja? Zdolność do postrzegania adaptacji myślenia rozwiązywania problemów itd To co nazywamy sztuczną inteligencją jest nie jest inteligentne. Potrafi przetwarzać nie tworzyć, potrafi analizować ale nie rozumieć, potrafi napisać korzystając ze słow i zwrotów które już gdzieś ktoś napisał kompletnie bez emocji i kontekstów. Ogólnie to bardzo głupie narzędzie które właśnie dzięki temu ma szansę stać się koszmarem ludzkości w rękach ludzi równie głupich, ograniczonych żądnych władzy absolutnej (czyli głupiej) !
gen.BAZUKA !
9 miesięcy temu
W Polsce -Policja i posłowie i senatorowie obawiać się nie muszą-to sama sztuczna inteligencja jest !
tres
9 miesięcy temu
wam ...wierszówkowcom ,Bo nie dziennikarzom.Macie syndrom sztokholmski .Współpracujecie z własnym oprawcą.
sfghrh
9 miesięcy temu
No i co z tego... Ile jest zawodów, których już nie ma a ile takich, których nie było 100 lub nawet 50 lat temu... Pojawią się nowe, np. ktoś będzie nadzorował sztuczną inteligencję...
Ted
9 miesięcy temu
Polecam książkę Jana Białka - Tech. Do 2035 roku zniknie ok 70% zawodów na świecie.
...
Następna strona