Trwa ładowanie...
bELwMoJN
Notowania
Przejdź na

Transformacja energetyczna nie musi być problemem. "Na ochronie klimatu można zarobić"

- Gdy mówimy o emisji gazów szklarniowych, UE, USA i Chiny są największymi emiterami. Trzeba zredukować emisję gazów szklarniowych, numerem jeden jest CO2. Druga kwestia to adaptacja do tego, co już się zdarzyło. To oznacza dla świata głęboki rozwój w kierunku odnawialnych źródeł energii, bo 60 proc. emisji to sektor energetyczny, w tym transport. Widać, że Ameryka działa szybko w kierunku odnawialnych źródeł energii. Podpisana umowa atomowa to sygnał, że na ochronie klimatu można zarobić i szukamy możliwości, a nie blokujemy zmiany. Polska też powinna podążyć w tym kierunku. W przypadku konwersji energetycznej ekonomia ma duże znaczenie, ale to jest wielka szansa dla każdej gospodarki, która w tym kierunku pójdzie - mówił podczas debaty o klimacie money.pl prof. Bogdan Chojnicki z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

0
0
11
Podziel się
Komentarze (11)
zobacz więcej komentarzy (11)
bELwMoJZ
KOMENTARZE
(11)
012
9 miesięcy temu
Panie ekologu w PL ma być super!!))) tylko gdzie są np automaty do recyklingu opakowań?? czy fotowoltaika jest aż tak eko??))czy samochody elektryczne są takie eko??pan dobrze wie ze tak nie jest , całe eko jest super trendem do wyciągania kasy z nas a i tak za 5-10 lat przyjdzie ktoś i powie ze to wszystko co było jest złe i bee!! a my płacimy za to eko ciężka kasę my zwykli ludzie , jak na razie to super jest" ekoterroryzm" prowadzony przez takie organizacje EKO))))))))))) i to wszystko!!!
u lala
9 miesięcy temu
A przechowywać energię będzicie w socjalistycznych kalesonach?
tower
9 miesięcy temu
Może warto by zacząć od NIE wycinania rabunkowego drzew i całych lasów i to nie mówię już nawet o lasach deszczowych ale choćby u nas w miastach każdy skrawek się betonuje a zieleni tyle co nic wystarczy nasadzić drzew i efekt cieplarniany się unormuje ale na sadzeniu drzew przecież kokosów się nie zarobi prędzej można wcisnąć ludziom ciemnotę o energii atomowej i samochodach elektrycznych.
bELwMoKr
alladyn
9 miesięcy temu
,,Podpisana umowa atomowa to sygnał, że na ochronie klimatu można zarobić i szukamy możliwości, " - podpisana umowa atomowa mój PanieAmeryka to tragedia dla przyszłości Polski.To jedynie dowód, na to że USA chcą wcisnąć Polsce zeschły kartofel tj.technologię 3+ generacji oraz jeszcze mocniejsze dowody, że w Polskim rządzie jest sporo chętnych na wzięcie łapówek za podpisanie na to kontraktów.Przypomnę casus Ostrołęka 3
patriota
9 miesięcy temu
" numerem jeden jest CO2" tak niech rośliny przestaną rosnąć