Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Uczelnia Rydzyka musi oddać dofinansowanie. "Kuriozalne naruszenie"

52
Podziel się:

Szkoła Tadeusz Rydzyka będzie musiała zwrócić dofinansowanie. Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, co podkreśla szefowa Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Katarzyna Pełczyńska, dokonała "kuriozalnego" naruszenia.

Uczelnia Rydzyka musi oddać dofinansowanie. "Kuriozalne naruszenie"
Uczelnia Tadeusza Rydzyka musi zwrócić dofinansowanie (Getty Images, Adam Guz, Gallo Images)

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej podjęło decyzję o zwróceniu dofinansowania przez Akademię Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, na utworzenie kierunku studiów "Informatyka medialna".

Szefowa resortu, Katarzyna Pełczyńska, zwróciła uwagę na niezwykle kuriozalne naruszenie — warunkiem koniecznym do przyjęcia na studia na było posiadanie zaświadczenia od proboszcza.

Problemy Tadeusza Rydzyka

Wcześniej natomiast Biuro Komunikacji i Promocji Ministerstwa Sprawiedliwości wydało oficjalny komunikat, w którym poinformowało o wstrzymaniu wypłat z Funduszu Sprawiedliwości od 27 grudnia. Zgodnie z komunikatem, od tego dnia każda płatność przed jej zrealizowaniem podlega szczegółowej analizie merytorycznej i nie może zostać wykonana bez indywidualnej zgody. Resort podkreślił, że przeprowadza szczegółowy audyt Funduszu.

"Przyczyną przeprowadzenia audytu jest konieczność ustalenia, czy przyznanie konkretnych dotacji jest zgodne z zadaniami Funduszu oraz z zasadami wynikającymi z ustawy o finansach publicznych, takimi jak jawność, oszczędność, czy celowość. Fundusz Sprawiedliwości jest funduszem celowym i powinien finansować wyłącznie precyzyjnie wskazane zadania państwowe" - czytamy w komunikacie.

W komunikacie podano również, że wśród podmiotów, którym wstrzymano wypłaty, znajduje się Fundacja Lux Veritatis, której prezesem jest Tadeusz Rydzyk. Fundacja ta miała otrzymać z Funduszu Sprawiedliwości w 2024 roku kwotę 2 308 800 złotych. Łączna suma, która ma zostać wypłacona Fundacji do końca 2026 roku, wynosi 7 178 028 złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(52)
Dziady i oszu...
3 tyg. temu
Zabierzcie mu jeszcze więcej. Tyle lat pasożytowania na Rzeczpospolitej powinno być rozliczone co do grosza. Przecież tsm była wielka pralnia pieniędzy. Gorący apel do rządzących. Nie czekajcie ale przed wyborami pokażcie jak defraudowano pieniądze na korzyść tej obrzydliwej organizacji.
Krzysztof
3 tyg. temu
warunkiem koniecznym do przyjęcia na studia na było posiadanie zaświadczenia od proboszcza? co te drugie „Na " oznacza ?
NiK
miesiąc temu
prawidłowo, powinni teraz więcej kasy którą szarpał zachłannymi garściami, od niego odebrać
obServ
miesiąc temu
Psy szczekają, Donuś się pieni, karawana jedzie dalej. Alleluja i do przodu!
Dycha 60
miesiąc temu
Watykan, a co za tym idzie, to firma powinna płacić sukienkowym. Mnie płaci mój szef.
...
Następna strona