Notowania

dług grecji
09.04.2015 13:39

Dług Grecji wobec MFW został uregulowany. To jednak nie koniec kłopotów

W sumie w tym roku Grecja powinna spłacić aż 28 mld euro długów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REPORTER)

Grecja przelała na konto Międzynarodowego Funduszu Walutowego 450 milionów euro. Dziś mijał termin spłaty pożyczki wyznaczony rządowi w Atenach. Jednak problemy finansowe kraju są nadal olbrzymie.

W tym roku Grecja powinna spłacić około 28 mld euro długów. Trwają nerwowe negocjacje między Atenami i Brukselą. Grecki rząd ma przedstawić ostateczną listę reform. W zamian Unia Europejska i Międzynarodowy Fundusz Walutowy są skłonne pożyczyć Atenom ponad 7 miliardów euro.

Terminów osiągnięcia porozumienia było już kilka i żaden nie został dotrzymany. Teraz minister finansów Janis Warufakis deklaruje, że rząd wstępne porozumienie z międzynarodowymi wierzycielami zostanie zawarte za dwa tygodnie w piątek w Brukseli na spotkaniu ministrów strefy euro.

Grecja liczy, że jej gospodarka odbija się od dna. W zeszłym roku wyszła z kilkuletniej recesji. Widać jednak również inne oznaki ożywienia. Produkcja przemysłowa w lutym wzrosła o niemal 2 procent. Bezrobocie w styczniu tego roku również nieznacznie spadło, ale nadal oficjalnie bez pracy jest prawie 26 procent obywateli.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: dług grecji, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz