Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Donald Trump grozi Europie wyższymi podatkami na samochody

Donald Trump grozi Europie wyższymi podatkami na samochody

Fot. Sputnik/EAST NEWS

Amerykański prezydent liczy na pozytywne negocjacje z Europą w sprawie sprawiedliwego handlu. Jeśli nie - grozi przemysłowi samochodowemu ze Starego Kontynentu.

Trump powiedział po zakończonym w czwartek szczycie NATO w Brukseli, że uważa podejście Unii do kwestii handlu z USA za niesprawiedliwe. Dodał, że liczy na zmianę tego podejścia podczas wizyty szefa Komisji Europejskiej Jeana-Claude'a Junckera w Stanach pod koniec lipca.

- Jeśli nie będą negocjowali w dobrej wierze, zrobimy coś, co ma związek z tymi wszystkimi milionami samochodów, które trafiają do naszego kraju i są opodatkowane na bardzo niskim poziomie - powiedział Trump, cytowany przez Reutersa.

Zobacz też: Nowe prawo UE może uderzyć w branżę motoryzacyjną w Polsce

- Myślę, że to bardzo skuteczny sposób negocjacji. Ale ja nie negocjuję, chcę tylko sprawiedliwości dla Stanów Zjednoczonych - dodał.

Trump znany jest ze swojej walki z tanim importem z zagranicy i obrony rodzimego przemysłu. Zdążył już nałożyć cła na stal i aluminium. Cło na stal sprowadzaną do USA wynosi teraz 25 proc., a na aluminium 10 proc.

W czerwcu w odpowiedz cła odwetowe nałożyła Unia, w lipcu zaś USA wprowadziły cła na chińskie towary o wartości 34 mld dolarów. Komentatorzy oceniają, że może to być początkiem wojny celnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
kosa
2018-07-13 13:41
Co tam cła na auta jak są w USA o połowę tańsze jak w UE a szczególnie w Polsce bo jeszcze akcyzy i sryzy różne złodzieje naliczają a podatki u nas trzy razy większe jak w USA .
albin
2018-07-13 09:43
Prezydent Trump robi się nerwowy, zielony papier toaletowy zaczyna zasypywać USA z wszystkich stron świata.
poznanwielki345
2018-07-13 02:27
Dziekuje ci Donald ,ze sie tak ostro tym glupkom z Unii stawiasz.
Caly normalny swiat w Ciebie wierzy.
Nie pozwol ,zeby sie niemcy w USA wzbogacaly i te swoje gestapowskie autka sprzedawaly.nne
Mercel juncer macren doja mniejsze kraje EU na swoje wydatki.
Usa to dla nich niebo.
Brawo Donald Trump
Pokaż wszystkie komentarze (13)