Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Ustalenia szczytu UE dobre dla Polski". Sankcje wobec Rosji przedłużone

22
Podziel się:

Unii udało się zachować jedność, a decyzja w sprawie unijnych sankcji wobec Rosji ma dla Polski duże znaczenie.

"Ustalenia szczytu UE dobre dla Polski". Sankcje wobec Rosji przedłużone
(chany crystal/CC/Flickr)
bELwhDcR

Najważniejsze ustalenia szczytu Unii Europejskiej w Brukseli są dobre dla Polski - przekonuje eurodeputowany Platformy Obywatelskiej Janusz Lewandowski. W czwartek europejscy przywódcy zdecydowali o przedłużeniu unijnych sankcji gospodarczych wobec Rosji za agresję na wschodzie Ukrainy.

Gość radiowej Jedynki podkreślił, że Unii udało się zachować jedność, a decyzja w sprawie unijnych sankcji wobec Rosji ma dla Polski duże znaczenie. Janusz Lewandowski powiedział, że ustalenia te są mniej istotne dla państw Europy Zachodniej, dla których Rosja jest ważnym partnerem gospodarczym. - Bardzo dobrze, że Donaldowi Tuskowi udało się zapanować nad jednością Unii Europejskiej w bardzo niepopularnej kwestii sankcji - powiedział Janusz Lewandowski.

bELwhDcT

W piątek rozpocznie się tak zwana procedura pisemna, która utoruje drogę do przedłużenia restrykcji wobec Rosji o pół roku, do końca lipca.

Przedłużenie sankcji oznacza, że nadal największe rosyjskie banki i firmy naftowe będą miały ograniczony dostęp do rynków kapitałowych. Zakazana też będzie sprzedaż Rosjanom zaawansowanych technologii, również tych związanych z wydobyciem ropy ze złóż arktycznych, a także sprzętu podwójnego zastosowania, wykorzystywanego do celów cywilnych i wojskowych. Nadal obowiązywać będzie także embargo na dostawy broni.

Opracował Bartosz Wawryszuk

bELwhDdu
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(22)
mieczysław
5 lata temu
Polska wychodzi na tych sankcjach jak Zabłodzki na mydłe Te sankce nic nie zmienią i tak Polska i Rosja będą sąsiadami na wieki wieków amen i po co te zadrażnienia.Jabym radzł już taką opcję.wypowidzmy Rosji wojnę ale bez wojny i niech Antek to zaakceptuje a Rzeplinski uzna to za prawo Unijne i będą też sankcje bez sankcji tak będzie śmieszniej i straszniej dla Polski i Rosji.
polak
5 lata temu
W tym nie ma nic dobrego dla Polski. Sankcję wobec Rosji są szkodliwe dla Polski!
CO JEST GRANE...
5 lata temu
DLACZEGO SANKCJE WOBEC ROSJI NIE ZABRANIAJĄ HANDLU,KONSZACHTÓW I INNYCH PODŁOŚCI DLA NIEMCÓW.MOŻE CZAS WSADZIĆ RURĘ Z DNA BAŁTYKU DLA ANGELI.
bELwhDdv
SŁYSZAŁEM INA...
5 lata temu
hm Gdzie artykuł o ruskich, tam od pyty trolli....skąd trole wiecie, że jest o was artykuł? Trzepiecie całą siec z Polszy codziennie? Za rubla/1h? :) ---------------- JA SŁYSZAŁEM,ŻE TO ŹLI ŻYDZI,A NIE ROSJANIE.
TO ANGELA 1 N...
5 lata temu
ANGELA MERKEL OTRZYMA PRZYDOMEK - WYTRZYMAŁA - MILIONY UCHODŹCÓW PRZETRZYMAŁA.
...
Następna strona