Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komisja Europejska chce kar dla Polski. Mają doprowadzić do zaprzestania wycinki Puszczy Białowieskiej

165
Podziel się

Komisja Europejska zwróciła się do Trybunału Sprawiedliwości UE o nałożenie na Polskę kar finansowych. Sprawa dotyczy wycinki w Puszczy Białowieskiej.

Jan Szyszko, minister ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa nie zgadza się z KE
Jan Szyszko, minister ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa nie zgadza się z KE (Tomasz Gzell)
bDANDsJN

Komisja Europejska zwróciła się do Trybunału Sprawiedliwości UE o nałożenie na Polskę kar finansowych. Sprawa dotyczy niezastosowania się polskich władz do lipcowej decyzji o natychmiastowym zakazie wycinki Puszczy Białowieskiej.

Komisja Europejska uważa, że Polsce kary się należą. Wniosek w tej sprawie trafił do Trybunału Sprawiedliwości w środę, 13 września.

W swoim wniosku KE nie precyzuje, jakiego typu lub jakiej wielkości miałyby być sankcje. Informuje jednak Trybunał, że powinny mieć skutek perswadujący i zapewnić wykonanie orzeczenia o zastosowanie środka tymczasowego, czyli wstrzymania wycinki.

bDANDsJP
Zobacz także: Zobacz też: Protesty w Puszczy Białowieskiej

Polska będzie mogła odnieść się do dokumentu przed kolejnym orzeczeniem Trybunału w tej sprawie w terminie czterech dni od oficjalnego powiadomienia o wniosku Komisji przez Trybunał.

W poniedziałek minister Jan Szyszko, wraz z Konradem Tomaszewskim, szefem Lasów Państwowych, stawił się przed Trybunałem Sprawiedliwościw Luksemburgu. Po posiedzeniu powiedział dziennikarzom, że Polska wywiązuje się z postanowień, a wszelkie prowadzone prace w Puszczy Białowieskiej służą tylko bezpieczeństwu.

bDANDsJV
bDANDsKq
Źródło:
KOMENTARZE
(165)
prokurator
3 lata temu
Co zrobić żeby wyrosło drzewo? Posadzić Szyszkę.
Gorodecki
3 lata temu
I kto zapłaci? Przecież nie Szyszko! My zapłacimy z naszych podatków! Kosztem służby zdrowia, emerytur, edukacji itd.. MY ZAPŁACIMY !
PITi
3 lata temu
Bardzo dobrze. Dopieprzcie nam mega karę i niech minister Szyszko zapłaci za nią ze swoich pieniedzy
bDANDsKr
xxx
3 lata temu
kara przewyższy zyski , minister konstytucyjny powienien teraz zapłacić z własnej kieszeni , nam zostaną korniki w słoiku
trel
3 lata temu
nareszcie dorwali tego cwaniaka razem z tym z torunia zapłaca za całe zło
...
Następna strona