Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komisja Europejska chce kar dla Polski. Mają doprowadzić do zaprzestania wycinki Puszczy Białowieskiej

Komisja Europejska zwróciła się do Trybunału Sprawiedliwości UE o nałożenie na Polskę kar finansowych. Sprawa dotyczy wycinki w Puszczy Białowieskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Gzell)
Jan Szyszko, minister ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa nie zgadza się z KE

Komisja Europejska zwróciła się do Trybunału Sprawiedliwości UE o nałożenie na Polskę kar finansowych. Sprawa dotyczy niezastosowania się polskich władz do lipcowej decyzji o natychmiastowym zakazie wycinki Puszczy Białowieskiej.

Komisja Europejska uważa, że Polsce kary się należą. Wniosek w tej sprawie trafił do Trybunału Sprawiedliwości w środę, 13 września.

W swoim wniosku KE nie precyzuje, jakiego typu lub jakiej wielkości miałyby być sankcje. Informuje jednak Trybunał, że powinny mieć skutek perswadujący i zapewnić wykonanie orzeczenia o zastosowanie środka tymczasowego, czyli wstrzymania wycinki.

Zobacz też: Protesty w Puszczy Białowieskiej

Polska będzie mogła odnieść się do dokumentu przed kolejnym orzeczeniem Trybunału w tej sprawie w terminie czterech dni od oficjalnego powiadomienia o wniosku Komisji przez Trybunał.

W poniedziałek minister Jan Szyszko, wraz z Konradem Tomaszewskim, szefem Lasów Państwowych, stawił się przed Trybunałem Sprawiedliwościw Luksemburgu. Po posiedzeniu powiedział dziennikarzom, że Polska wywiązuje się z postanowień, a wszelkie prowadzone prace w Puszczy Białowieskiej służą tylko bezpieczeństwu.

Tagi: świat, unia europejska, prawo, trybunał, ekologia, dyplomacja, organizacje, ke, ue, krótka, wiadomości, gospodarka, unia, gospodarka polska, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-09-2017

prokuratorCo zrobić żeby wyrosło drzewo? Posadzić Szyszkę.

15-09-2017

Przeżylem swojeWidać wyraźnie kto zasiada we władzach Unii. Jest tam kupa nieuków i ignorantów. Na dodatek zasiadają tam drobne pijaczki i malwersanci. Jeżeli Unia … Czytaj całość

15-09-2017

trelnareszcie dorwali tego cwaniaka razem z tym z torunia zapłaca za całe zło

Rozwiń komentarze (165)