Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Bartosz Krzyżaniak
|

Komisja Europejska chce kar dla Polski. Mają doprowadzić do zaprzestania wycinki Puszczy Białowieskiej

165
Podziel się:

Komisja Europejska zwróciła się do Trybunału Sprawiedliwości UE o nałożenie na Polskę kar finansowych. Sprawa dotyczy wycinki w Puszczy Białowieskiej.

Jan Szyszko, minister ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa nie zgadza się z KE
Jan Szyszko, minister ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa nie zgadza się z KE (Tomasz Gzell)

Komisja Europejska zwróciła się do Trybunału Sprawiedliwości UE o nałożenie na Polskę kar finansowych. Sprawa dotyczy niezastosowania się polskich władz do lipcowej decyzji o natychmiastowym zakazie wycinki Puszczy Białowieskiej.

Komisja Europejska uważa, że Polsce kary się należą. Wniosek w tej sprawie trafił do Trybunału Sprawiedliwości w środę, 13 września.

W swoim wniosku KE nie precyzuje, jakiego typu lub jakiej wielkości miałyby być sankcje. Informuje jednak Trybunał, że powinny mieć skutek perswadujący i zapewnić wykonanie orzeczenia o zastosowanie środka tymczasowego, czyli wstrzymania wycinki.

Zobacz także: Zobacz też: Protesty w Puszczy Białowieskiej

Polska będzie mogła odnieść się do dokumentu przed kolejnym orzeczeniem Trybunału w tej sprawie w terminie czterech dni od oficjalnego powiadomienia o wniosku Komisji przez Trybunał.

W poniedziałek minister Jan Szyszko, wraz z Konradem Tomaszewskim, szefem Lasów Państwowych, stawił się przed Trybunałem Sprawiedliwościw Luksemburgu. Po posiedzeniu powiedział dziennikarzom, że Polska wywiązuje się z postanowień, a wszelkie prowadzone prace w Puszczy Białowieskiej służą tylko bezpieczeństwu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(165)
toma 66
6 lat temu
Jak takie bydle moze byc ministrem srodowiska !!! szyszko to kompletne dno, to zaraza gorsza od kornika?geba pijaka ,rozum kury .
fanka
6 lat temu
za wycinanie zdrowych drzew za strzelanie do strusi za nagone na zwierza leśnego i inne przestępstwa pan Szyszko dawno już powinien być wyeliminowany z rządu i odpowiadać za te czyny przed prawem a on jeszcze dalej siedzi na swoim stanowisku i dalej robi to co robil i nikt mu w tym nie przeszkodzi a postanowienia i kary ma gleboko w szyszce---gdzie jest prezydent tego kraju gdzie premier czy maja w tym jakiś udział ze nie reagują ---SKANDAL
Marek
6 lat temu
Niewolno prowadzić chodowli kornika drukarza ,można posadzić nowe drzewa las jest domem zwierząt nikt nie chce mieszkać w żótym zepsutym lesie bez słońca .Plus brak ingerencji człowieka rozwijają się niektóre gatunki a inne giną ,człowiek ma rozum.Dawniej tym lasem opiekował się król i byli w nim pracownicy.
eko
6 lat temu
największym szkodnikiem jest szyszkokornik i z nim trzeba walczyć.
grzybnia
6 lat temu
Właściwie to byłoby najbardziej właściwe ustalić co się tam właściwie wycina?
...
Następna strona