Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Unia może zaostrzyć sanckcje wobec Rosji

0
Podziel się:

- Najważniejsze jest to, by zakończyć rozlew krwi w tym regionie poprzez zawieszenie broni - podkreśliła Angela Merkel.

Konflikt na Ukrainie. Unia może zaostrzyć sanckcje wobec Rosji
(World Economic Forum/Flickr (CC BY-NC-SA 2.0))
bEUwYdat

Kanclerz Niemiec powiedziała, że Unia może zaostrzyć sankcje wobec Rosji jeśli zawieszenie broni będzie łamane. Dodała jednak, że nie jest to obecnie priorytet dla Wspólnoty.
Angela Merkel mówiła o tym w Brukseli po spotkaniu z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claudem Junckerem.

- Najważniejsze jest to, by zakończyć rozlew krwi w tym regionie poprzez zawieszenie broni. Ono obecnie jest niestabilne i chodzi o to, by je zagwarantować. Jeśli ustalenia z Mińska będą poważnie łamane, to jest gotowość do przygotowania czy nawet przyjęcia dalszych sankcji - powiedziała kanclerz Niemiec.

Angela Merkel powiedziała też że władze w Kijowie nie kontrolują granicy z Rosją. A to jest jeden z warunków zapewnienia integralności terytorialnej Ukrainy. Niemiecka kanclerz podkreśliła, że dopóki wszystkie postanowienia z Mińska nie zostaną wypełnione, nie ma mowy o złagodzeniu sankcji wobec Rosji.

bEUwYdav
Czytaj więcej w Money.pl
Merkel: Możliwe kolejne sankcje na Rosję Kanclerz Niemiec wyraziła też nadzieję, że obecne zawieszenie broni na wschodzie Ukrainy w końcu przyniesie pozytywne rezultaty.
Merkel złożyła w Davos ofertę Putinowi Propozycje mają zakończyć wojnę na Ukrainie i przyczynić się do zniesienia sankcji.
Merkel ostro o rosyjskich okupantach Kanclerz Niemiec wezwała kraje Unii do zachowania jednolitej linii politycznej wobec Moskwy. Rosjanie gromadzą wojska na okupowanych terenach.
bEUwYdaW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)