Notowania

komisja europejska
01.10.2014 19:20

Przesłuchania komisarzy. Kontrowersje wokół brytyjskiego kandydata

Jonathan Hill ma być przyszłym komisarzem ds. stabilności finansowej, usług finansowych oraz rynków kapitałowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/JULIEN WARNAND)
Jonathan Hill

Jonathan Hill (na zdjęciu) zapewnia, że będzie działał w interesie całej Europy, a nie tylko Wielkiej Brytanii. Brytyjczyk ma być przyszłym komisarzem ds. stabilności finansowej, usług finansowych oraz rynków kapitałowych.

Jego nominacja wzbudza kontrowersje właśnie dlatego, że to londyńskie City - centrum finansowe w Europie - ma największe interesy w tej dziedzinie. Hill podczas przesłuchania w Parlamencie Europejskim próbował rozwiać te obawy.

- _ Przyjąłem tę nominację w dobrej wierze, by pracować w interesie całej Unii jako europejski komisarz _ - powiedział. - _ Nie przyjąłem jej, by występować w obronie jakichś konkretnych grup. Moim zadaniem jest zapewnienie, że mamy skuteczny i dobrze uregulowany system finansowy. Wierzę, że taki system będzie w interesie usług finansowych wszędzie. _

Kandydat na komisarza podkreślał, że sprzeciwia się mnożeniu przepisów, ale te regulacje, które już zostały przyjęte, powinny być przestrzegane. Pytany o przyszłość Wielkiej Brytanii we Wspólnocie mówił, że jego zdaniem zarówno w interesie Unii, jak i Wielkiej Brytanii jest to, aby jego kraj pozostał we Wspólnocie.

Czytaj więcej w Money.pl
UE ostro: Nie złagodzimy sankcji wobec Kremla Na spotkaniu ambasadorów Komisja Europejska zarekomendowała utrzymanie obecnych restrykcji wobec Rosji, co poparły wszystkie państwa członkowskie.
Komisja wstrzymuje wsparcie. Dla kogo? Wsparcie dla producentów sera, dotkniętych przez rosyjskie embargo, zatrzymane.
KE proponuje umowę, Rosja ostrzega Kijów W Moskwie media podały, że UE za tydzień może uruchomić proces uchylania sankcji nałożonych na Rosję.
Tagi: komisja europejska, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz