Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Strajk na lotniskach w Berlinie. Obsługa naziemna domaga się podwyżek

3
Podziel się

Personel naziemny na lotniskach Tegel i Schoenefeld w Berlinie przeprowadzi w poniedziałek kolejny strajk - poinformował w niedzielę związek zawodowy pracowników sektora usług Verdi. Pracownicy zatrudnieni m.in. przy przeładunku bagażu będą walczyć o podwyżki.

Strajk na lotniskach w Berlinie. Obsługa naziemna domaga się podwyżek
(AP/EAST NEWS)
bEgJrjOZ

Strajk rozpocznie się o godzinie 4 nad ranem i ma potrwać do końca nocnej zmiany, czyli do godzinie 5 we wtorek. Weźmie w nim udział 2 tys. osób. Poprzedni strajk trwał od piątku rano do soboty rano. Na obu lotniskach odwołano ponad 670 lotów. Dzień strajku kosztuje port i przewoźników 25 mln euro. Verdi domaga się podwyżki płac od 1 euro do 12 euro za godzinę.

- Pracodawcy nie złożyli związkowcom żadnej nowej oferty, dlatego strajk jest koniecznością - powiedział rzecznik związku Verdi Andreas Splanemann w rozmowie z agencją dpa.

W przeprowadzonym tydzień temu głosowaniu za strajkiem opowiedziało się 98,6 proc. pracowników. Firmy zajmujące się odprawą pasażerów i bagażu zostały w 2008 roku sprywatyzowane, co spowodowało pogorszenie warunków płacowych zatrudnionych.

bEgJrjPC
wiadomości
gospodarka
unia
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
????--
4 lata temu
A Komisja Europejska nie interesuję się jakie są przyczyny strajków Niemczech ?
giga
4 lata temu
A na Tempelhoff nie strajkują?
JERMAN
4 lata temu
bo dotychczas POLSKA NIE MIALA WLASNEGO RZADU a ci co decydowali byli na obcych uslugach i czynili zlo dla POLSKI dobrze ze wreszcie maqmy POLSKI RZAD co widzi sprawy POLAKOW
bEgJrjPD