Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Waszczykowski ostrzega w "Die Welt" przed końcem Unii Europejskiej

Waszczykowski ostrzega w "Die Welt" przed końcem Unii Europejskiej

Fot. ADEM ALTAN/AFP/EAST NEWS

O niezdolnym do kompromisu Berlinie, polskich interesach, Europie dwóch prędkości, podwójnych standardach Brukseli i końcu Unii Europejskiej opowiada Witold Waszczykowski, minister spraw zagranicznych, w wywiadzie dla niemieckiego "Die Welt".

Minister Witold Waszczykowski udzielając wywiadu niemieckiemu dziennikowi nazwał stosunki polsko-niemieckie dobrymi. Zaznaczył jednak, że Berlin w wielu kwestiach nie jest gotowy do kompromisu.

- Pragniemy, aby także polskie interesy były respektowane przez Niemcy, Francję i inne ważne europejskie kraje - powiedział szef polskiej dyplomacji.

Witold Waszczykowski przestrzegł też przed tworzeniem Unii dwóch prędkości. Jego zdaniem propozycje stworzenia unijnego ministra finansów i wspólnego budżetu dla strefy euro są niebezpieczne i mogą podzielić Europę.

- To mogłoby oznaczać koniec Unii Europejskiej - powiedział polski minister.

Witold Waszczykowski skrytykował także podwójne standardy jakie - jego zdaniem - w stosunku do Polski stosuje Bruksela.

- Polska sobie nie zasłużyła na takie traktowanie - skarży się szef MSZ dodając, że nie ma żadnych podstaw - także prawnych - aby nasz kraj straszyć karami.

Pytany o uchodźców odpowiedział, że Polska przyjęła u siebie Ukraińców, oraz rozważa stworzenie tzw. korytarza humanitarnego, który ma polegać na przewiezieniu do Polski ofiar wojny i dzieci, które ucierpiały w wyniku działań wojennych.

unia europejska, dyplomacja, die welt, waszczykowski
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
jo44
2017-05-21 21:09
Brawo! Upadek jewropy, upadek jewro - oto historia która się wydarzy...i którą należy uświadamiać. A potomki gintlera lepiej by zagrabione oddali i 2biliony usd reparacji ... bo francji, wypąlcili, anglii ... czekamy
Polak
2017-05-21 18:10
Żadnych emigratów i żadnych korytarzy.WON!!!
Ignac
2017-05-21 17:54
Raczej oznacza to koniec Polski w UE
Pokaż wszystkie komentarze (66)