Notowania

gospodarka
22.06.2019 14:12

Wakacyjny prezent od ZUS. Będą mniejsze kolejki

Zakład Ubezpieczeń Społecznych kupił dwa nowoczesne serwery, które mają znacznie przyspieszyć pracę urzędników. "Mniejsze koszty, wydajniejsza praca i szybsza obsługa klienta" - taką przyszłość obiecuje ZUS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
ZUS kupuje nowy sprzęt. Obiecuje szybszą obsługę klientów (Fot: BARTOSZ KRUPA)

Dwa nowe serwery zastąpiły pięć dotychczasowych maszyn, które były używane przez kilkanaście ostatnich lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekonuje, że nowy sprzęt zdecydowanie usprawni pracę urzędników. Będzie na tyle szybciej, że odczują to nawet klienci ZUS - seniorzy i przedsiębiorcy, którzy przychodzą załatwiać swoje sprawy na salach obsługi.

Zakup nowego sprzętu ma usprawnić obsługę klientów, bo nowe serwery mają "10-krotnie więcej pamięci operacyjnej, która w przypadku użytkowanego dotychczas sprzętu była już na granicy pełnego wykorzystania".

Sprzęt dostarczył IBM Polska, umowę na zakup podpisano pod koniec zeszłego roku. Za serwery ZUS zapłacił 54 mln zł.

Obejrzyj: Koszty nałożone na banki zagrażają sektorowi. Prezesi ostrzegają

- Nowe serwery wyposażone są w trzykrotnie wydajniejsze procesory, dzięki czemu będziemy mogli sprawniej i szybciej obsługiwać naszych klientów. Wydajniejsze procesory to bowiem lepsza praca wszystkich aplikacji ZUS, które wykorzystujemy zarówno do bezpośredniej obsługi klientów, jak i pracy na tzw. backoffice - mówi Krzysztof Dyki, wiceprezes ZUS ds. IT.

Nowy sprzęt ma być również tańszy w eksploatacji. Opłaty za serwis i obsługę spadną o ok. 20 proc.

"W ramach zawartej umowy Zakład ma możliwość rozbudowy zakupionego sprzętu, który może być wykorzystywany w ZUS przez najbliższe 7 lat" - czytamy w komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, zus, zakład ubezpieczeń społecznych, urzędy, gospodarka polska, gospodarka wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-06-2019

******To znaczy że do tej pory kolejki się tworzyły bo były słabe procesory w PC. Ciemny lud wszystko kupi, a królik zarobi parę baniek.

22-06-2019

RencistaAleeee szał kupiliśmy sobie dwa nowe serwery teraz to chyba nie będzie trzeba co dwa lata udowadniać że jest się chorym na chorobę jeszcze … Czytaj całość

22-06-2019

WiadomoZa komuny przeliczenie emerytury na liczydłach zajmowało dwa tygodnie, a w dobie komputerów to samo w dwa miesiące. Widać różnicę.

Rozwiń komentarze (193)