Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KBB
|
aktualizacja

Warszawa rozdarta protestami. Policja użyła gazu, są zatrzymani

8
Podziel się:

W Warszawie trwa protest przedsiębiorców przeciwko polityce rządu w walce z koronawirusem. Policja informuje, że w jej stronę poleciały m.in. butelki. Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego, wiadomo też o zatrzymaniach.

Warszawa rozdarta protestami. Policja użyła gazu, są zatrzymani
Akcja policji podczas protestu na placu Defilad w Warszawie. Manifestujący są przeciwko obostrzeniom wprowadzanym w związku z pandemią koronawirusa. (PAP, Wojciech Olkuśnik)

Przedsiębiorcy domagają się odszkodowań za straty wynikłe z decyzji rządu oraz działań selektywnych, celowanych w ogniska wirusa – a nie zamykania całych branż.

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że do protestujących przedsiębiorców dołączyli pseudokibice oraz tzw. antycovidowcy. Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji w rozmowie z money.pl nie odnosi się do tych informacji. Podkreśla, że dla policjantów nie ma znaczenia kto protestuje, liczy się forma protestu. A ta – jego zdaniem – jest niewłaściwa.

"W przypadkach, gdy policjanci spotykają się z agresją i fizycznymi atakami wykorzystane zostały środki przymusu bezpośredniego, gaz pieprzowy i siła fizyczna. Zatrzymano pierwsze osoby naruszające porządek prawny" - informują służby prasowe Komendy Stołecznej Policji.

Policja nie podaje liczby uczestników tego protestu.

Nie jest to jedyny protest, jaki dziś odbywa się w Warszawie. Przez stolicę przechodzi też marsz środowisk kobiecych - ta manifestacja przebiega bardzo spokojnie a policja nie zatrzymuje uczestniczek i uczestników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
@d@m
2 lata temu
Wracają "warchoły" i "elementy wywrotowe", wracają " wysłannicy wrogiego nam imperializmu". Idzie listopad co niejeden rząd dopadł. Bójcie się ich też siepacze i was odpadnie ustawa.
Wojtek
2 lata temu
Nareszcie ludzie przyszli po rozum do głowy. Trzeba przerwać oblude rządu.
Alicja
2 lata temu
Smutny czas dla wszystkich Obywateli. Dla tych co postanowili na swoim wydaje się jeszcze smutniejszy. Tylko i wyłącznie matka powinna decydować o sobie i dziecku. Pracę należy wykonać u podstaw wpajając wartości nadrzędne i wspierać w sytuacjach, w których nie ma dobrych rozwiązań
Zygmunt
2 lata temu
Balcerowicz zaczął a Covid-owcy dokończą dobijanie gospodarki.
Tadek
2 lata temu
Precz z PiS. Szacunek dla protestujących