Notowania

Szczecińska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie A2

Prokuratura zbada kulisy budowy i eksploatacji A2 zarządzanej przez spółkę Autostrada Wielkopolska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lukasz Jozwiak/REPORTER)
W przyszłym tygodniu śledczy mają przedstawić więcej szczegółów.

Prokuratura zbada kulisy budowy i eksploatacji A2 przez spółkę Autostrada Wielkopolska - podało "Radio Zet". W przyszłym tygodniu śledczy mają przedstawić więcej szczegółów wszczętego w piątek postępowania.

- W związku z zapytaniami dziennikarzy, potwierdzamy, że śledztwo w sprawie A2 zostało wszczęte. Na chwilę obecną jednak nie udzielamy informacji dotyczących postępowania. Więcej szczegółów przekażemy w przyszłym tygodniu - powiedziała w rozmowie z money.pl, Iwona Chrobak-Farquharson, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Prokuratura ma zbadać, czy funkcjonariusze publiczni nie przekroczyli uprawnień i czy dopełnili obowiązków przy zawieraniu umów na budowę i eksploatację pierwszego i drugiego odcinka autostrady A2. Sprawdzi też czy nie doszło do działania na szkodę państwa podczas podpisywania umów na budowę drogi.

Polecenie wydał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jak informowaliśmy w money.plpolecił także wznowić dawno umorzone śledztwo w sprawie rekompensat za przejazd ciężarówek. Chodziło o 170 mln zł wypłaconych spółce w latach 2004-2007.

Autostrady podrożeją

Wcześniej sprawą podwyżek cen na A2 zajął się resort infrastruktury, który badał zapisy umowy koncesyjnej.

Przypomnijmy, że od 2 stycznia trasa między Nowym Tomyślem a Koninem kosztuje kierowców aut osobowych i motocykli 60 zł. Za każdy z trzech 50-kilometrowych odcinków A2 spółka Autostrada Wielkopolska kasuje po 20 zł. To oznacza, że cena za przejechany kilometr wzrosła o 2 gr.

Tagi: a2, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-02-2018

tusekJasio Kluczyk przewidział te kłopoty i bezpiecznie się oddalił. Ten typ miał zawsze dobre informacje i znajomości. Wiem coś o tym.

23-02-2018

kickicomijać szerokim łukiem złodzieje zobaczymy jak z miesiąc nik by nie przejechał jak na morde by padli hieny

24-02-2018

JolkaCóż ZLODZIEJSTWO...TO NAJDROZSZA DROGA .NA SWIECIE...A BUDOWA TEJ DROGI I POMPOWANIE NAszych PIENIEDZY W KIESZENIE. Prywatnych darmozjadów ... … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (10)