Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kraj
25.09.2017 07:33

ABW rozbiła grupę przestępczą. Sprawa dotyczy warszawskich nieruchomości

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali pięć osób. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MATEUSZ JAGIELSKI / SE / EAST NEW)
Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali pięć osób

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali pięć osób podejrzanych o współudział w wyłudzaniu prawa własności nieruchomości na terenie Warszawy i okolic. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Cztery zatrzymane osoby trafiły do aresztu, część z pozostałych członków grupy objęto m.in. dozorem policyjnym oraz zastosowano poręczenie majątkowe w wys. do 20 tys. zł. - informuje portal tvp.info.

Do zatrzymania doszło 19 września br. Według tvp.info w ramach swojej działalności członkowie grupy, m.in. Rafał K., Daniel B., Wojciech S., Leszek J., uzyskiwali prawo do obrotu nieruchomościami na terenie Warszawy i okolic na podstawie podrobionych pełnomocnictw notarialnych sporządzonych przez notariusza, który od dłuższego czasu nie wykonywał swojego zawodu (jest na emeryturze).

Zobacz także: Mafia mieszkaniowa. Tak działają lichwiarze

Po uzyskaniu wpisu w księdze wieczystej nieruchomości, na podstawie sfałszowanych dokumentów, grupa dokonywała dalszej odsprzedaży nieruchomości kolejnym nabywcom.

"Jeden z aresztowanych to m.in. notariusz, z którego usług korzystali Daniel B. i Rafał K. Inny członek grupy, Wojciech S., jest podejrzany o nabycie nieruchomości w Warszawie, Podkowie Leśnej i Tarczynie na podstawie podrobionych pełnomocnictw. S. posługiwał się sfałszowanymi dokumentami tożsamości. Chciał też przejąć kolejne nieruchomości położone w Konstancinie-Jeziornej oraz Warszawie o łącznej szacowanej wartości ponad 25 mln złotych" - czytamy na portalu tvp.info.

Zatrzymanym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wyłudzenia (oszustwa), przywłaszczenia oraz posługiwania się sfałszowanymi dokumentami (akt notarialny kupna-sprzedaży). Czterech podejrzanych trafiło do aresztu. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Tagi: kraj, policja, zatrzymanie, nieruchomości, pap, abw, stolica, przegląd prasy, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-09-2017

taka prawdaPowinno się wszystkich złodziei wyciąć w pień. A przynajmniej obciąć im prawą dłoń, aby każdy wiedział z kim ma do czynienia.

25-09-2017

Obs20 tys kaucji przy 25 mln przekręcie? Który sędzia to wycenił? Wspólnik?

25-09-2017

ciekawyA może ABW sprawdzi komisję majątkową przekazującą nieruchomości kościołowi ?

Rozwiń komentarze (134)