Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ABW rozbiła grupę przestępczą. Sprawa dotyczy warszawskich nieruchomości

134
Podziel się:

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali pięć osób. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali pięć osób
Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali pięć osób (MATEUSZ JAGIELSKI / SE / EAST NEW)
bEKvqmKt

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali pięć osób podejrzanych o współudział w wyłudzaniu prawa własności nieruchomości na terenie Warszawy i okolic. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Cztery zatrzymane osoby trafiły do aresztu, część z pozostałych członków grupy objęto m.in. dozorem policyjnym oraz zastosowano poręczenie majątkowe w wys. do 20 tys. zł. - informuje portal tvp.info.

Do zatrzymania doszło 19 września br. Według tvp.info w ramach swojej działalności członkowie grupy, m.in. Rafał K., Daniel B., Wojciech S., Leszek J., uzyskiwali prawo do obrotu nieruchomościami na terenie Warszawy i okolic na podstawie podrobionych pełnomocnictw notarialnych sporządzonych przez notariusza, który od dłuższego czasu nie wykonywał swojego zawodu (jest na emeryturze).

bEKvqmKv

Zobacz także: Mafia mieszkaniowa. Tak działają lichwiarze

Po uzyskaniu wpisu w księdze wieczystej nieruchomości, na podstawie sfałszowanych dokumentów, grupa dokonywała dalszej odsprzedaży nieruchomości kolejnym nabywcom.

"Jeden z aresztowanych to m.in. notariusz, z którego usług korzystali Daniel B. i Rafał K. Inny członek grupy, Wojciech S., jest podejrzany o nabycie nieruchomości w Warszawie, Podkowie Leśnej i Tarczynie na podstawie podrobionych pełnomocnictw. S. posługiwał się sfałszowanymi dokumentami tożsamości. Chciał też przejąć kolejne nieruchomości położone w Konstancinie-Jeziornej oraz Warszawie o łącznej szacowanej wartości ponad 25 mln złotych" - czytamy na portalu tvp.info.

bEKvqmKB

Zatrzymanym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wyłudzenia (oszustwa), przywłaszczenia oraz posługiwania się sfałszowanymi dokumentami (akt notarialny kupna-sprzedaży). Czterech podejrzanych trafiło do aresztu. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

bEKvqmKW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(134)
arthur
3 lata temu
Grozi im...
RR
4 lata temu
Czas na protest lewaków, liścik do Brukseli itd.
MARIA
4 lata temu
Urzędasy niszczą ludziom życie ,od lat trąbiło się o przekrętach a odpowiednie służby umywały ręce. Tak się dzieje nie tylko w Warszawie .Ludzie tracą dachy nad głową .Zwykły człowiek bez kasy i znajomości jest traktowany gorzej jak śmieć . Prokuratura umarza sprawy ,,sądy przyklaskują ,.
bEKvqmKX
adam
4 lata temu
20.tysięcy to on ma jak idzie do kina.
Melduj
4 lata temu
A bufetowa jak gdyby nigdy nic, dalej hasa na wolności zamiast gnić w pace razem ze swoim cwanym mężem.
...
Następna strona