Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
ABW rozbiła grupę przestępczą. Sprawa dotyczy warszawskich nieruchomości

ABW rozbiła grupę przestępczą. Sprawa dotyczy warszawskich nieruchomości

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali pięć osób Fot. MATEUSZ JAGIELSKI / SE / EAST NEW
Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali pięć osób

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali pięć osób podejrzanych o współudział w wyłudzaniu prawa własności nieruchomości na terenie Warszawy i okolic. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Cztery zatrzymane osoby trafiły do aresztu, część z pozostałych członków grupy objęto m.in. dozorem policyjnym oraz zastosowano poręczenie majątkowe w wys. do 20 tys. zł. - informuje portal tvp.info.

Do zatrzymania doszło 19 września br. Według tvp.info w ramach swojej działalności członkowie grupy, m.in. Rafał K., Daniel B., Wojciech S., Leszek J., uzyskiwali prawo do obrotu nieruchomościami na terenie Warszawy i okolic na podstawie podrobionych pełnomocnictw notarialnych sporządzonych przez notariusza, który od dłuższego czasu nie wykonywał swojego zawodu (jest na emeryturze).

Zobacz także: Mafia mieszkaniowa. Tak działają lichwiarze

 

 

Po uzyskaniu wpisu w księdze wieczystej nieruchomości, na podstawie sfałszowanych dokumentów, grupa dokonywała dalszej odsprzedaży nieruchomości kolejnym nabywcom.

"Jeden z aresztowanych to m.in. notariusz, z którego usług korzystali Daniel B. i Rafał K. Inny członek grupy, Wojciech S., jest podejrzany o nabycie nieruchomości w Warszawie, Podkowie Leśnej i Tarczynie na podstawie podrobionych pełnomocnictw. S. posługiwał się sfałszowanymi dokumentami tożsamości. Chciał też przejąć kolejne nieruchomości położone w Konstancinie-Jeziornej oraz Warszawie o łącznej szacowanej wartości ponad 25 mln złotych" - czytamy na portalu tvp.info.

Zatrzymanym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wyłudzenia (oszustwa), przywłaszczenia oraz posługiwania się sfałszowanymi dokumentami (akt notarialny kupna-sprzedaży). Czterech podejrzanych trafiło do aresztu. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

pap, nieruchomości, stolica, policja, abw, zatrzymanie, kraj, przegląd prasy
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
arthur
2018-06-29 13:03
Grozi im...
RR
2017-09-27 05:37
Czas na protest lewaków, liścik do Brukseli itd.
MARIA
2017-09-26 23:03
Urzędasy niszczą ludziom życie ,od lat trąbiło się o przekrętach a odpowiednie służby umywały ręce. Tak się dzieje nie tylko w Warszawie .Ludzie tracą dachy nad głową .Zwykły człowiek bez kasy i znajomości jest traktowany gorzej jak śmieć . Prokuratura umarza sprawy ,,sądy przyklaskują ,.
Pokaż wszystkie komentarze (134)