Notowania

wiadomości
25.12.2016 17:00

Chińskie Allegro będzie bardziej dostępne. Dzięki "skrytkomatom"

W Warszawie i Berlinie staną pierwsze automaty, w których będzie można odbierać przesyłki nadawane w Chinach czy USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Joanna Skrzypiec)

Umożliwi to między innymi szybsze i tańsze zakupy na popularnej chińskiej platformie zakupowej Alibaba, odpowiednika naszego Allegro.

To jeszcze mało popularny serwis w Polsce, ale zyskujący coraz większy rozgłos na świecie. Chiński odpowiednik amerykańskiego Amazona czy eBay'a, kontroluje łącznie około 80 proc. handlu internetowego w Chinach.

Towary sprowadzane z Azji mogą w najbliższym czasie zyskiwać na popularności ze względu m.in. na cenę. Problemem jest jednak logistyka. Od marca odbiór zamawianych internetowo towarów ma być możliwy dzięki tzw. "skrytkomatom" od firmy Parcel Technik, umieszczonym na przyczepie samochodowej.

- Chcemy przetestować w Warszawie i Berlinie usługę, która umożliwi klientom w łatwy, prosty i tani sposób realizacji przesyłek zagranicznych - mówi cytowany w komunikacie Rafał Markiewicz, prezes Parcel Technik. - Z uwagi na wysokie ceny lub czas oczekiwania, zarówno korzystanie z usług międzynarodowych firm kurierskich czy sieci poczt narodowych, było dla klientów uciążliwe. Dzięki naszym "skrytkomatom" możliwe będzie znaczne obniżenie cen usług lub skrócenie czasu oczekiwania na przesyłkę.

- Jestem przekonany, że szybko zdobędziemy znaczny udział w rynku również w Polsce, choćby z powodu dużej różnicy w cenach przedmiotów na aukcjach pomiędzy serwisami Allegro a Alibabą - dodaje Rafał Markiewicz.

Dzięki umieszczeniu "skrytkomatów" na przyczepie samochodowej, Parcel Technik liczy, że uda mu się szybko zbudować swoją sieć, gdyż firma będzie mogła pominąć kosztowny i czasochłonny proces poszukiwania dogodnych lokalizacji.

Rozwiązania wykorzystane w tej koncepcji zostały już zastrzeżone, a firma zleciła produkcję pierwszej serii pilotażowej maszyn na przyczepach. "Skrytkomaty" pojawią się przed kilkoma ośrodkami studenckimi i biurowcami dużych firm technologicznych. Do "skrytkomatów" będzie można zamawiać paczki z Chin, a także z USA, z gwarantowanym terminem dostawy 14 dni.

oprac. Damian Słomski

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-12-2016

Grzegorz_TUWAGA bo Alibaba oraz Aliexpress akceptują oszustwa sprzedawcy. Nie pomaga żadna reklamacja. Gwarancja jest tylko na stronie i tam pozostaje. Nie … Czytaj całość

26-12-2016

Grzegorz_TBARDZO CZĘSTO sprzedawcy wysyłają towar wybrakowany (gorsze parametry techniczne) lub zniszczony. Po złożeniu reklamacji możesz odesłać towar na … Czytaj całość

26-12-2016

Grzegorz_TKoszty transportu z nielicznymi wyjątkami są KOSZMARNE

Rozwiń komentarze (52)