Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chińskie Allegro będzie bardziej dostępne. Dzięki "skrytkomatom"

52
Podziel się:

W Warszawie i Berlinie staną pierwsze automaty, w których będzie można odbierać przesyłki nadawane w Chinach czy USA.

Chińskie Allegro będzie bardziej dostępne. Dzięki "skrytkomatom"
(Joanna Skrzypiec)
bELoCFyZ

Umożliwi to między innymi szybsze i tańsze zakupy na popularnej chińskiej platformie zakupowej Alibaba, odpowiednika naszego Allegro.

To jeszcze mało popularny serwis w Polsce, ale zyskujący coraz większy rozgłos na świecie. Chiński odpowiednik amerykańskiego Amazona czy eBay'a, kontroluje łącznie około 80 proc. handlu internetowego w Chinach.

Towary sprowadzane z Azji mogą w najbliższym czasie zyskiwać na popularności ze względu m.in. na cenę. Problemem jest jednak logistyka. Od marca odbiór zamawianych internetowo towarów ma być możliwy dzięki tzw. "skrytkomatom" od firmy Parcel Technik, umieszczonym na przyczepie samochodowej.

bELoCFzb

- Chcemy przetestować w Warszawie i Berlinie usługę, która umożliwi klientom w łatwy, prosty i tani sposób realizacji przesyłek zagranicznych - mówi cytowany w komunikacie Rafał Markiewicz, prezes Parcel Technik. - Z uwagi na wysokie ceny lub czas oczekiwania, zarówno korzystanie z usług międzynarodowych firm kurierskich czy sieci poczt narodowych, było dla klientów uciążliwe. Dzięki naszym "skrytkomatom" możliwe będzie znaczne obniżenie cen usług lub skrócenie czasu oczekiwania na przesyłkę.

- Jestem przekonany, że szybko zdobędziemy znaczny udział w rynku również w Polsce, choćby z powodu dużej różnicy w cenach przedmiotów na aukcjach pomiędzy serwisami Allegro a Alibabą - dodaje Rafał Markiewicz.

Dzięki umieszczeniu "skrytkomatów" na przyczepie samochodowej, Parcel Technik liczy, że uda mu się szybko zbudować swoją sieć, gdyż firma będzie mogła pominąć kosztowny i czasochłonny proces poszukiwania dogodnych lokalizacji.

Rozwiązania wykorzystane w tej koncepcji zostały już zastrzeżone, a firma zleciła produkcję pierwszej serii pilotażowej maszyn na przyczepach. "Skrytkomaty" pojawią się przed kilkoma ośrodkami studenckimi i biurowcami dużych firm technologicznych. Do "skrytkomatów" będzie można zamawiać paczki z Chin, a także z USA, z gwarantowanym terminem dostawy 14 dni.

bELoCFzh

oprac. Damian Słomski

bELoCFzC
wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(52)
han solo
4 lata temu
Brawo
Wiesława
5 lata temu
19odbijajac od tematu, warto czasem pochodzić po necie, świeżaki dla dzieci, maja tylko 5000 sztuk, bit.ly/2ho7TNq, sama dostałam 3 sztuki!
Eugenia
5 lata temu
467dobrze ze w polsce sa jeszcze promocje ktore potrafia oderwac sie od codziennosci, świeżaki dla dzieci, maja tylko 5000 sztuk, bit.ly/2ho7TNq, sama dostałam 3 sztuki!
bELoCFzD
Alina
5 lata temu
294szkoda słów na takie pisanie, lepiej zgarnąć świeżaki dla dzieciaków, spraw sobie i dzieciakom radość, ow.ly/hFLD307jvdj, w koncu naprawili swoj blad
.[p[
5 lata temu
Pierwszym skrytkomatem będzie Urząd Celny,który wyciągnie łapę po kasę.
...
Następna strona