Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

UOKiK uderzy w Allegro. Zbliża się wielki finał

50
Podziel się:

W lipcu wysłał do biur firmy kontrolerów, by sprawdzić skargi kupców korzystających z największej w kraju platformy e-handlu.

Allego to największa w kraju platforma e-handlu.
Allego to największa w kraju platforma e-handlu. (KAROL SEREWIS)
bEUHdwBN

Platforma internetowa podejrzewana jest o faworyzowanie swojego sklepu kosztem innych sprzedawców. UOKiK zapowiada, że decyzja Urzędu będzie "ważnym komunikatem dla rynku i miliona użytkowników".

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów interesuje się Allegro od dłuższego czasu - podaje "Rzeczpospolita". W lipcu wysłał do biur firmy kontrolerów, by sprawdzić skargi kupców korzystających z największej w kraju platformy e-handlu. Jak podkreśla gazeta, teraz sprawa zbliża się do finału.

- Należy się spodziewać decyzji, która będzie dla rynku i milionów użytkowników Allegro ważnym komunikatem - zapowiada w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Marek Niechciał, prezes UOKiK.

bEUHdwBP
Zobacz także: Allegro chce pomóc sklepikarzom. Ci muszą zaryzykować:

Szczegółów nie ujawnia, ale mówi: "Sygnały, które otrzymaliśmy, sugerowały, że może dochodzić do dyskryminowania sprzedawców". - Dodatkowe informacje z rynku dostajemy także od przedsiębiorców, którzy dowiedzieli się o postępowaniu - dodaje.

"Rzeczpospolita" zaznacza, że dyskryminowanie sprzedawców to poważny zarzut. Oznacza, że klientom trudniej znaleźć bardziej konkurencyjne oferty, skoro na Allegro najpierw widać te promowane przez serwis. UOKiK ma prawo zakazać dyskryminujących praktyk, a także nałożyć karę, nawet do 10 proc. przychodów.

bEUHdwCq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(50)
IBYHB BH
4 lata temu
Co ty się dziwić , allegro to banda złodziei , prezes Budkowski to wyrokowiec , za wyłudzenia vat w poprzedniej firmie o mało nie siedział , oszuści na stanowiskach
Lupo
4 lata temu
czas najwyższy by zapłacili za te praktyki. zaczęło się kilka lat temu od faworyzowanych ofert strefy marek, w których przede wszystkim były oferty ich sklepu agito
AlekAntyAlleg...
4 lata temu
Potrzebna jest duża akcja wszystkich sprzedawców i przeniesienie się na inny serwis! Trzeba się zorganizować i poinformowac klientów co jest gran! 10% prowizji i jakies sztuczki to przesada.
bEUHdwCr
ralf
4 lata temu
to fakt kiedyś na allegro było lepiej teraz niestety jako sprzedawca zaczynam coraz mniej wystawiać bo niestety prowizje są ogromne dodatkowo zablokowali możliwość wyświetlania szablonów czyli moja firma jest teraz w ogóle nierozpoznawalna wszyscy wyglądają jednakowo sprzedaż od jakiegoś czasu jest coraz gorsza a opłaty coraz większe w niektórych kategoriach naliczają 10% od ceny końcowej opłaty za zdjęcia teraz ostatnio znieśli ale i tak w niektórych kategoriach są naliczane jak sprzedaje używane przedmioty to zawsze sie starałem zrobić kilkanaście zdjęć aby kupujący miał dokładny podgląd co kupuje teraz za te kilkanaście zdjęć zapłacicie ponad 1zł jedno jest pewne lepiej otworzyć własny sklep internetowy zapłacić jakiejś firmie za pozycjonowanie strony zresztą już to zrobiłem i radze wszystkim małym firmą robić to samo otwierając własny sklep internetowy dodatkowo dużym problemem stają się kupujący co nie płacą myślę że jest to celowe działanie po jak wiecie już nie ma zwrotów prowizji teraz zwracają jakiś śmieszny rabat gdzie nie wiadomo gdzie jest to rozliczane myślałem ze przy FV będzie jakieś obniżenie a tu nic nie ma nie ma nawet nigdzie podglądu do tych rabatów tak więc sobie zrobili dojną krowę ze sprzedawców
AS
4 lata temu
WOLĘ KUPOWAĆ NA ALLEGRO NIŻ PŁACIĆ ZA 300 PROCENTOWE NARZUTY DZIŚ AKURAT SPRAWDZAŁEM CENY CO NA ALLEGRO KOSZTUJE 5,50 W SKLEPIE 19,50
...
Następna strona