Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Mateusz Ratajczak
|

KFC, Burger King, Starbucks i Pizza Hut dały zarobić. AmRest liczy zyski i notuje wzrosty

5
Podziel się:

Przychody Grupy AmRest wyniosły 364 mln euro w II kw. 2018 r., co oznacza, wzrost o 23,6% w skali roku. W tym samym okresie sprzedaż grupy w walutach lokalnych wzrosła o 26,1%, podała spółka, powołując się na wstępne dane.

AmRest to operator takich marek jak KFC, Pizza Hut, Burger King i Starbucks
AmRest to operator takich marek jak KFC, Pizza Hut, Burger King i Starbucks (LECH GAWUC/REPORTER)

Pizza Hut we Francji i Niemczech, KFC w Rosji i Francji - tam zarobił AmRest, czyli spółka zarządzająca markami z branży gastronomicznej. Przychody Grupy AmRest wyniosły 364 mln euro w drugim kwartele tego roku. To oznacza, wzrost o 23,6 proc. w skali roku.

AmRest to operator takich marek jak KFC, Pizza Hut, Burger King i Starbucks. W tej chwili zarządza siecią ponad 1,5 tys. lokali w Polsce, Czechach, Niemczech, Rosji, Bułgarii, Chorwacji, Chinach i USA. Spółka właśnie pochwaliła się globalnymi wynikami. Przychody Grupy AmRest wyniosły 364 mln euro w drugim kwartele tego roku. To oznacza, wzrost o 23,6 proc. w skali roku.

- Na dynamikę sprzedaży grupy w II kw. 2018 pozytywnie wpłynęła konsolidacja wyników sieci Pizza Hut Delivery we Francji przejętej 16 maja 2017 roku, sieci Pizza Hut w Niemczech przejętej w dniu 31 lipca 2017 roku, 22 restauracji KFC nabytych 2 października 2017 na rynku rosyjskim, 38 restauracji KFC przejętych we Francji w czwartym kwartale 2017 roku, spółki Restaurant Partner Polska Sp. z o.o. w której AmRest objął udziały 31 sierpnia 2017 roku oraz 16 restauracji Pizza Hut w Moskwie, których aktywa AmRest nabył 1 czerwca 2018 roku - czytamy w komunikacie.

Sprzedaż wygenerowana na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej wyniosła 172 mln euro w II kw. 2018 r., co stanowi wzrost o 17,8 proc. rok do roku. Sprzedaż wygenerowana w tej dywizji w walutach lokalnych wzrosła o 17,7 proc.

Przychody dywizji rosyjskiej w drugim kwartale wyniosły 42 mln euro i były o 19,7 proc. wyższe niż przed rokiem. W walucie lokalnej sprzedaż tej dywizji wzrosła o 40,9 proc. rok do roku. Sprzedaż dywizji Europa Zachodnia w drugim kwartale 2018 roku kształtowała się na poziomie 125 mln euro i była o 35,3 proc. wyższa niż przed rokiem.

Zobacz także: Zobacz także: Kanapki z fast foodów a zdrowie

Przychody na rynku chińskim osiągnęły poziom 20 mln euro w drugim kwartale 2018 roku i były o 16,5 proc. wyższe w stosunku do analogicznego okresu w 2017 r oku (wzrost o 17,3 proc. w walucie lokalnej).

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija również działalność w m.in. Europie Zachodniej, Rosji oraz Chinach. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(5)
Maq
4 lata temu
Fastfoody są w odwrocie, dlatego AmRest idzie w efekt skali.
KFC so sad
4 lata temu
Szkoda, że zarabiają tyle milionów, a pracownikom płacą marne grosze. "Firmy nie staż na podwyżki" :)
Janina
4 lata temu
Bez wątpienia delegowanie pracowników do Niemiec (lub do innego zagranicznego kraju) jest bardzo opłacalne. Niestety, nie ma nic za darmo. Aby przeprowadzić cały proces musimy się bardzo namęczyć oraz nadszarpnąć sobie nerwów. W firmie, w której pracuję korzystamy z systemów CRM Kamflex, które ułatwiają nam te przedsięwzięcia. Każdy wie jakie ma zadanie, bez problemu możemy sprawdzić wszystkie dane naszych współpracowników oraz klientów. Praca stała się przyjemniejsza i mniej nerwowa. Oprogramowanie jest idealnym miejscem do przechowywania danych, a najlepsze jest to, że możemy do nich sięgnąć w każdej chwili i o każdej porze. Pozdrawiam:)
efekt gwarant...
4 lata temu
Jeżeli komuś w domostwie zalęgły się szczury, to śmiało może zastosować żarło tych marek. Jedna porcja jest skuteczna, ale żeby było pewniej to należy wykorzystać dwie.
PL
4 lata temu
szkoda, że przenoszą się z Polski do Hiszpanii..