Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Przemysław Ciszak
|

Demonstracja "Stop Bankowemu Bezprawiu". "Żądamy należytej ochrony obywateli"

183
Podziel się

Organizatorzy przypominają też, że w ostatnich latach większość ustaw powstaje tylko z udziałem lobbystów korporacji.

Demonstracja "Stop Bankowemu Bezprawiu". "Żądamy należytej ochrony obywateli"
(Mariusz Gaczynski)
bDnHjapx

Stowarzyszenie "Stop Bankowemu Bezprawiu" w sobotę wyszło na ulice Warszawy w manifestacji pod hasłem: "Stop bankokracji". Jej uczestnicy znów apelują o wprowadzenie prawa zapobiegającego nadużyciom banków.

Aktualizacja: 12:12

Stowarzyszenie "Stop Bankowemu Bezprawiu" alarmuje, że kredyty w Polsce są nawet 4 razy droższe niż w np. Niemczech, a Polacy ciągle zarabiają 4 razy mniej niż obywatele Niemiec. "Każdy Polak jest poszkodowany na działalności bankokracji" - zaznaczają organizatorzy manifestacji.

bDnHjapz

25 marca Stowarzyszenie protestuje przeciwko nadmiernej władzy bankierów, uległości polityków i bierności urzędników. "Żądamy należytej ochrony obywateli. Nie chcemy jałmużny, ani pieniędzy podatników. Domagamy się respektowania prawa i tworzenia go z obywatelami dla dobra Polski" - czytamy na manifeście Stowarzyszenia.

Organizatorzy przypominają też, że w ostatnich latach większość ustaw powstaje tylko z udziałem lobbystów korporacji. Wpływa to na każdy aspekt życia polskiego społeczeństwa.

Politycy potrzebują obywateli tylko do wygrania wyborów, potem zaczynają rozmawiać już tylko z lobbystami i z nimi piszą ustawy. Tak stało się z tzw. :"frankowiczami" – Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z suwerenem dopóki trwały wybory. Po wyborach odsunął stronę społeczną od siebie i otoczył się lobbystami bankowymi i to z nimi napisał ustawę, która tylko szkodzi poszkodowanym kredytobiorcom.

Manifestacja "Stop bankokracji", rozpoczęła się o godz. 12:00 pod pałacem prezydenta. Protest zakończy się pod siedzibą Ministerstwa Finansów oraz Narodowego Banku Polskiego. Wzieli w niej udział przedstawiciele organizacji walczących z bezwładnością polityków wobec korporacji bankowych, a także farmaceutycznych. "Obecna władza również na tym polu decyzje podejmuje pod dyktando lobby korporacyjnego" zaznaczają organizatorzy.

bDnHjapF
bDnHjaqa
banki
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(183)
oszukany
4 lata temu
Moze by tak zaprotestowac azeby monopolisci na kraj Orange . i inne ktore kantuja swych klientow jak sie tylko da Zanizaja abonamenty w czasie weryfikacji a jak uznasz ze tyle mozesz placic to po podpisaniu zawyzaja ci faktury i to odrazu od pierwszej , twierdza ze akurat ten rabat ktory byl w czasie weryfikacji wcale ci sie nienalezy ,Pokaza ci regulamin czego wczesniej nie czytales bo zawierzyles ze weryfikacja twojego konta i abonament na tej podstawie jest w 100 procentach prawdziwy Tak nabieraja biednych schorowanych nawet inwealidow ,Pozniej zamiast 30 zl abonamentu gwarantowanego w weryfikacji dostaje sie 80 zl i to wszystko prawnie ,Twierdza ze sa nie doruszenia ,Pozniej na reklamacji beszczelna obsluga i zero dyskusji , Tak moze byc nabieranych kilkadziesiat tysiecy klientow , Smieszne ale prawdziwe , Moze by z gory zrobic ustawy aby do takich oszustw nie dochodzilo , Umowy krotkie i jasne bez paragrafow i na kazdej przed podpisaniem przyznane rabaty i koncowa cena abonamentu bo teraz wszystko i do wszystkich jest darmowe wiec oszukuja na rabatach ,
TRAGICZNE !!!...
4 lata temu
GDYBY TAKI PRZEKRĘT Z TYMI POŻYCZKAMI WE FRANKACH ZROBIŁA OSOBA FIZYCZNA LUB PRZYSŁOWIOWY KOWALSKI TO DOSTAŁ BY Z 10 LAT DO ODSIADKI [ nie było nigdy żadnych franków , nie ma stałego kursu franka tylko po kursie dnia i nie było żadnych zabezpieczeń ani gwarancji dla kredytobiorców czyli oszustwo z premedytacją]>.CIEKAWE DLACZEGO BANKI SĄ ŚWIĘTYMI KROWAMI ZA TAKIE PRZESTĘPSTWA I JESZCZE MÓWIĄ ŻE SĄ POKRZYWDZONE >>A KTO ZAROBIŁ NA TYM PRZEKRĘCIE 40mld ZŁOTYCH CI CO BRALI TE POŻYCZKI???!!!!!!!!
prawdziwa
4 lata temu
Każdy młody , mądry człowiek będzie uciekał z Polski . To rządzący wypędzają młodych ludzi z Ojczyzny. Niskie zarobki , brak perspektyw na mieszkanie powoduje emigrację POLAKÓW . A w sejmie kłócą się o Kościelne święta , Sejm to nie kółko różańcowe . Kościół kościołem a Państwo państwem .
bDnHjaqb
Normalny Pola...
4 lata temu
A kto mówił przed wyborami "PODNIESIEMY KWOTĘ WOLNĄ OD PODATKU" "POMOŻEMY FRANKOWICZOM" "ZLIKWIDUJEMY PODATEK OD KOPALIN (KGHM)" i inne dyrdymały - I COOO???!!!!! czy to nie jest oszustwo???
Gość
4 lata temu
Gdzie są sądy dlaczego nie postępują tak jak w Stanach skoro Banki oszukały klientów to mają zwrócić należną kasę wraz z odsetkami i nałożyć na bank kary lecz w Polsce jest to niemożliwe bo władze są zależne od korporacji
...
Następna strona