Notowania

Amerykanie przejmą polskie kurczaki. Cargill porozumiał się z Konspolem

Kolejna polska firma spożywcza trafi w ręce zagranicznego inwestora. Amerykański koncern Cargill zawarł porozumienie w sprawie przejęcia podmiotów działających w ramach grupy Konspol.

Podziel się
Dodaj komentarz
Grupa Konspol jest najbardziej zaawansowanym technologicznie producentem i przetwórcą kurczaka w Polsce.

Grupa Konspol jest najbardziej zaawansowanym technologicznie producentem i przetwórcą kurczaka w Polsce, zaliczanym do europejskich liderów. Za niedługo stanie się częścią światowego lidera w zakresie produkcji żywności.

- Cargill to firma o ogromnym dorobku i globalnym zasięgu. Jednocześnie pozostaje firmą prywatną znajdującą się w rękach rodziny. W trakcie negocjacji miałem okazję przekonać się, że podzielamy wiele wartości. Mam pewność, że to najlepsza gwarancja przyszłości Konspolu, który, wraz z rodziną, rozwijam od ponad 40 lat - komentuje Kazimierz Pazgan, założyciel Konspolu.

Zawarta umowa zobowiązuje obydwie strony do dokonania finalnej transakcji w momencie uzyskania pozytywnej weryfikacji ze strony właściwych organów, m.in. Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Przedmiotem transakcji są wszystkie podmioty grupy Konspol wraz z zapleczem produkcyjnym i portfolio produktowym. Oznacza to przejęcie zakładu produkcji pasz, pięciu kompleksów hodowlanych, ubojni oraz dwóch zakładów produkcyjnych.

Konspol postawi fermę w Indonezji

Grupa Konspol składa się z czterech zintegrowanych firm: Pasz Konspol (wytwórnia pasz i producent kurczaków), Konspol Bis (ubojnia kurczaków), Konspol Holding (zakład przetwórstwa kurczaków) oraz Trans Konspol (zapewnia zaplecze logistyczne, dysponuje bazą samochodów chłodni).

"Docelowa transakcja zwiększy potencjał przedsiębiorstw pozostających w rękach rodziny Pazganów. Wśród ambitnych planów inwestycyjnych, wiodące są projekty w zakłady produkcyjne w Azji, między innymi realizowana już inwestycja w Indonezji" - czytamy w komunikacie Konspolu.

Pazganowie chcą też być aktywnymi inwestorami na dynamicznie rozwijających się rynkach Europy Wschodniej. Obok działalności hodowlanej i produkcyjnej, rodzina dysponuje dużym doświadczeniem w branży budowlanej i nieruchomości, które wyznacza kolejny potencjalny kierunek rozwoju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: branża spożywcza, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-09-2018

zcxPanie Kaczyński i Morawiecki i gdzie ta wasza wykrzykiwana w przemówieniach repolonizacja i patriotyzm gospodarczy.

17-09-2018

goja2i gdzie bankster kłamca Morawiecki nie broni polskiego kapitału? nie pomaga polskim firmom ???????

17-09-2018

NWOGlobalne zydomasonstwo N-W-O postepuje. Polski juz dawno nie ma. Jest tylko flaga, hymn, i okazjonalne uroczystosci.

Rozwiń komentarze (26)