Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nie będzie Brexitu? Brytyjska premier odpowiada

1
Podziel się:

Brytyjska premier Theresa May wykluczyła w wywiadzie telewizyjnym dla BBC zorganizowanie drugiego referendum ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej lub przedterminowych wyborów przed 2020 rokiem. - Kraj potrzebuje stabilności - podkreśliła.

Nie będzie Brexitu? Brytyjska premier odpowiada
(pixabay.com/ CC0 Public Domain)

W rozmowie z Andrew Marrem, jednym z czołowych dziennikarzy politycznych BBC, premier oceniła, że Wielka Brytania potrzebuje czasu, stabilności, aby poradzić sobie z wyzwaniami, z którymi musimy się zmierzyć.

May dodała, że jej rząd potrzebuje czasu na przygotowania i myślę, że to też dobre dla reszty Unii Europejskiej - żeby też mogli mieć okres przygotowań (do negocjacji - PAP). Szefowa rządu odmówiła jednak odpowiedzi na pytanie o to, czy procedura wyjścia ze wspólnoty, opisana w art. 50 Traktatu UE, zostanie uruchomiona przed wrześniem 2017 roku, na kiedy zaplanowane są wybory parlamentarne w Niemczech.

Brytyjska premier podkreśliła również, że wyborcy bardzo jednoznacznie powiedzieli, że nie chcą, aby swoboda przepływu osób pozostała w takiej formie, w jakiej była dotychczas, ale przyznała, że to może komplikować negocjacje dot. dostępu Wielkiej Brytanii do wspólnego rynku Unii Europejskiej.

Jednocześnie jednoznacznie wykluczyła przeprowadzenie drugiego referendum ws. członkostwa kraju we wspólnocie. - Brytyjczycy chcą, żebyśmy opuścili Unię Europejską i to jest to, co zrobimy - podkreślił.

Jak zapowiedziała, szczegółowe sprawozdanie z przygotowań do Brexitu zostanie przedstawiony w tym tygodniu w parlamencie, który zbierze się po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie.

Wyemitowany w niedzielę wywiad został nagrany przed wylotem premier May na szczyt G20 w Chinach.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
qbek
6 lat temu
Wygląda że Angole to mądry naród jest. Tylko brać przykład bo później w unii zostanie Polska, Litwa Estonia Jugosławia Rumunia i inne podobne dzikie kraje.