Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Będzie szeroki plan przebudowy dróg. W sumie 16 programów

15
Podziel się

Nowe ekspresówki, drogi krajowe, przebudowy ważnych tras. Ministerstwo Infrastruktury właśnie zaakceptowało do realizacji 16 programów inwestycyjnych wycenionych na ok. 100 mln zł. Budowy ruszą w siedmiu województwach.

Będzie szeroki plan przebudowy dróg. W sumie 16 programów
(mat. Strabag)
bEquoMZh

"Są to zarówno prace przygotowawcze do budowy dróg ekspresowych (S7, S16) jak i zadania związane z rozbudową istniejących odcinków dróg krajowych, dostosowaniem ich nośności do ruchu ciężkiego o nacisku 11,5 tony na oś oraz poprawą bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego" - wyjaśnia resort.

W województwie zachodniopomorskim poprawione ma być bezpieczeństwo ruchu drogowego na drodze krajowej nr 26 na odcinku Golenice - Myślibórz oraz w ciągu DK nr 23 na odcinku Suchlica - Sarbinowo oraz w miejscowości Cychry.

Dla województwa warmińsko-mazurskiego przewidziano zadanie polegające na opracowaniu studium techniczno - ekonomiczno - środowiskowego dla budowy drogi S16 Olsztyn - Ełk. Ponadto rozbudowana ma zostać DK 53 na odcinku Szczytno - Olszyny, a w ramach zadania rozbudowany zostanie odcinek drogi krajowej o długości 5,4 km.

bEquoMZj

Poprawione ma być bezpieczeństwo ruchu drogowego na DK 51 na odcinku Łojdy - Markiny i na DK 57 na odc. Wozławki - Troszkowo, na DK 16 w miejscowości Grzegorze i Prawdziska, na DK nr 58 w miejscowości Kaliszki i DK nr 57 w m. Ciemna Wola i Lutry.

Zobacz także: Powstaje najdłuższy tunel drogowy w Polsce

W województwie podlaskim poprawione ma być bezpieczeństwo ruchu na DK 16 w miejscowości Jeziorki.

bEquoMZp

W województwo mazowieckie przewidziano sfinansowanie pierwszego etapu prac dla drogi S7 Płońsk - Warszawa. Chodzi o opracowanie materiałów do decyzji środowiskowej, opracowanie koncepcji programowej oraz materiałów niezbędnych do ogłoszenia przetargu w systemie projektuj i buduj.

Na drogach Mazowsza ma zostać poprawione bezpieczeństwo na ruchu na DK nr 7 w miejscowości Pamiątka, na DK 19 w miejscowości Mszanna, na DK 92 w miejscowościach Lisice, Paprotnia, Seroki Wieś.

W województwo lubelskie sfinansowane zostaną prace zwiększające bezpieczeństwo ruchu na DK 74 w miejscowości Horyszów, na DK 74 w miejscowości Płoskie i na DK nr 76 w miejscowości Kol. Jamielnik.

W województwie małopolskim poprawa bezpieczeństwa ruchu nastąpi na DK 7 w miejscowości Libertów i na DK 9 w miejscowości Kolbuszowa Górna.(PAP)

bEquoMZK
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(15)
Jadwiga
4 lata temu
A droga Pilzno- Jasło to się nie liczy. Czy Podkarpacie zawsze musi być na końcu. Są przygotowywane plany obwodnic Pilzna, Brzostku,Kołaczyc i Jasła a jak czytam, to do realizacji jest tak daleko jak z ziemi do nieba . Już wyrolowano te miejscowości przy budowie autostrady Tarnów-Granica z Ukrainą, bo nie wybudowano zjazdu na Pilzno
Paweł Lis
4 lata temu
Kolbuszowa Górna znajduje się w województwie podkarpackim, a nie jak zamieszczono w artykule, województwie małopolskim.
Agoniusz
4 lata temu
Może się jakoś da oszukać że S 11 prowadzi do Warszawy albo że w Wielkopolsce kochaja sam wiecie kogo to ja wybudują
bEquoMZL
łoś
4 lata temu
Dalsze rugowanie zwierząt z natury-strach się bać....
as
4 lata temu
Szeroki plan to to absolutnie nie jest. A gdzie plan dla ekspresówek i autostrad? Tu są jakieś ochłapy...