Notowania

kongres 590
07.11.2018 11:06

Były prezes Snapchata Imran Kahn oraz generał George Close pojawią się na Kongresie 590

Imran Kahn, były członek zarządu Snap Inc., właściciela aplikacji Snapchat oraz generał Armii Stanów Zjednoczonych George Close dołączyli do grona zagranicznych prelegentów Kongresu 590. Pierwszy z nich weźmie udział w debacie na temat budowy kultury innowacji i wspierania przedsiębiorczości. Drugi z gości opowie o wpływie przemysłu zbrojeniowego na rozwój gospodarczy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AdamPrzezdziek/Flickr.com (CC BY-SA 2.0))

Imran Kahn, były członek zarządu Snap Inc., właściciela aplikacji Snapchat oraz generał Armii Stanów Zjednoczonych George Close dołączyli do grona zagranicznych prelegentów Kongresu 590. Pierwszy z nich weźmie udział w debacie na temat budowy kultury innowacji i wspierania przedsiębiorczości. Drugi z gości opowie o wpływie przemysłu zbrojeniowego na rozwój gospodarczy.

Grono tegorocznych, zagranicznych prelegentów Kongresu 590 powiększyło się o kolejne, „gorące” nazwiska. Swój udział w przyszłotygodniowym wydarzeniu gospodarczym zapowiedział Imran Khan, założyciel oraz dyrektorem Proem, spółki inwestycyjnej, której działalność skupia się na finansowaniu firm z sektora technologicznego. Szerzej dał się poznać jako Członek Zarządu ds. Strategii w Snap Inc., który jest właścicielem popularnej, bijącej rekordy popularności aplikacji mobilnej do wysyłania zdjęć i filmów Snapchat, gdzie od roku 2015 nadzorował kwestie związane z przychodami spółki, jej działalnością biznesową, zasobami ludzkimi oraz ogólną strategią korporacyjną. Przedtem pracował jako Dyrektor Zarządzający i Dyrektor ds. Globalnej Bankowości Inwestycyjnej w banku Credit Suisse. Na tym stanowisku świadczył usługi doradcze przy transakcjach dotyczących fuzji i przejęć spółek internetowych opiewających na kwotę przekraczającą 45 miliardów dolarów. Imran Kahn przyjedzie na zaproszenie partnera Kongresu 590 -
KGHM Polska Miedź S.A. Będzie jednym z głównych mówców drugiego dnia wydarzenia. Ponadto weźmie udział w dwóch panelach: „Rynek PE-VC a start-up'y w Polsce - budowa kultury innowacji i wspierania przedsiębiorczości” oraz „Storytelling in the age of social media”

Kolejnym gościem z zagranicy, który pojawi się w Jasionce jest generał Armii Stanów Zjednoczonych George Close, prezes SPECTRUM Group. Obecnie doradza on klientom z USA i innych krajów, czerpiąc ze swojego rozległego doświadczenia na polu administracji rządowej wyższego szczebla i zarządzania korporacyjnego. Generał Close oferuje specjalistyczną wiedzę, za sprawą której pomaga tworzyć zmotywowane zespoły w sektorze publicznym i prywatnym, przyczyniając się do wzrostu wydajności organizacji oraz ich wartości dla akcjonariuszy. Przed dołączeniem do SPECTRUM Group generał Close pełnił funkcję dyrektora i prezesa licznych spółek z różnych sektorów. W sektorze bezpieczeństwa pracował między innymi jako dyrektor prywatnej spółki wojskowej OliveGroup NA, LLC, a wcześniej również jako dyrektor International Development Solutions, międzynarodowej spółki wojskowej z siedzibą w USA. W trakcie Kongresu weźmie udział w panelu pt. „Wpływ przemysłu zbrojeniowego na rozwój gospodarczy”.

Przypomnijmy, że wcześniej swoją obecność w G2A Arena potwierdzili inni wybitni specjaliści z zagranicy. W dwóch panelach: „Marka kobiecego przywództwa” oraz „Odbudowa globalnej równowagi 1918 – 2018” uczestniczyć będzie Prezes Zarządu, Republican Main Street Partnership, Sarah Chamberlain. Amerykańska aktywistka, przedsiębiorca, mówca, orędowniczka zaangażowania kobiet w politykę, stoi na czele organizacji wspierającej blok zarządzający Partii Republikańskiej w Kongresie. Jest jedyną kobietą w USA, która pełni funkcję dyrektora dużej organizacji republikańskiej.

Uczestnikiem aż trzech paneli będzie z kolei Thomas J. Lee, współzałożyciel i Partner Zarządzający w Fundstrat Global Advisors. Posiada on 20-letnie doświadczenia w badaniach makrorynków oraz equity research. W ostatnim czasie skupił się na kryptowalutach i tzw. łańcuchach bloków, ponieważ innowacje w tej dziedzinie jawią się jako nowa odsłona rewolucji technologicznej. Ta sama tematyka będzie miała także innego przedstawiciela Apolo Ohno - kiedyś znakomitego sportowca, wielokrotnego medalistę olimpijskiego w short-tracku, a dziś założyciela wielu spółek w branży nieruchomości, technologicznej, technologii żywienia, wydobycia metali ziem rzadkich/alternatywnych źródeł energii, marketingu elektronicznego oraz produkcji telewizyjnej.

Więcej informacji o całym Kongresie 590 dostępnych jest na oficjalnej stronie wydarzenia: www.kongres590.pl.

Rejestracja odbywa się poprzez formularz: https://rejestracja.kongres590.pl/

Tagi: kongres 590, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz