Notowania

Wojna handlowa Trumpa. Rosja wprowadziła cła odwetowe

Sprzęt z branży naftowo-gazowej oraz budowlany, narzędzia do obróbki metalu czy światłowody z USA będą objęte wyższymi cłami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(NICHOLAS KAMM/AFP)

Sprzęt z branży naftowo-gazowej oraz budowlany, narzędzia do obróbki metalu czy światłowody z USA, będą objęte wyższymi cłami. To odpowiedź Moskwy na dodatkowe obciążenie importu stali i aluminium nałożone przez Donalda Trumpa.

Po Unii Europejskiej i Chinach przyszedł czas na Rosję. To kolejny kraj, który odpowiada na wojnę handlową Donalda Trumpa cłami odwetowymi.

Od piątku, 6 lipca Moskwa nakłada dodatkowe obciążenia na niektóre amerykańskie produkty. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, stawki ceł importowych zostaną podwyższone od 25 proc. do 40 proc. wartości wwożonego towaru.

Wojna handlowa USA-UE. "Donald Trump jest skazany na wygraną":

O jakie produkty chodzi? Część sprzętu z branży naftowo-gazowej oraz budowlanego, narzędzia do obróbki metalu czy też światłowody.

To jednak nie koniec ”działań kompensujących”. Jak poinformował resort gospodarki Rosji cytowany przez PAP, Moskwa może wprowadzić dalsze działania w marcu 2021 roku, tj. gdy miną trzy lata od czasu wprowadzenia ceł przez stronę amerykańską, albo kiedy WTO zdecyduje o nielegalności działań administracji USA.

Odpowiedź Rosji, to efekt wprowadzenia przed Donalda Trumpa ceł a import stali w wysokości 25 proc., a na import aluminium - 10 proc., które obowiązują od marca tego roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: handel, cła odwetowe, rosja, usa, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-07-2018

3 sortNasza kaczo-proteza zamówiła już komplet (stawy kolan i stawy bioder). Zdążył przed podwyżkami ceł :-). Poszukuje się dawcy trzustki. Onkolodzy i … Czytaj całość

07-07-2018

Lisek chytrusek.Kto będzie mądry na wprowadzeniu ceł skorzysta , a kto głupi straci. Jeżeli Rosja wprowadziła wyższe cła na wyroby amerykańskie to producenci z … Czytaj całość

06-07-2018

awasDzięki cłom powstanie w USA 25 tyś. nowych miejsc pracy, likwidacji ulegnie 470 tyś. - tak podaje amerykańska grupa konsultingowa Trade Partnership.

Rozwiń komentarze (11)