Notowania

polityka
19.07.2018 06:19

Drogie parkowanie musi poczekać. Przynajmniej do końca 2019 r.

Postój w mieście za 10 zł za godzinę? Rządowy projekt ustawy ma na to pozwolić, ale w życie pomysł szybko nie wejdzie. Również przez zbliżający się maraton wyborczy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jakub Kamiński)
Do miast nadciąga parkingowa rewolucja. Nie nadejdzie jednak szybko

Postój w mieście za 10 zł za godzinę? Rządowy projekt ustawy ma na to pozwolić, ale pomysł szybko nie wejdzie w życie. Również przez zbliżający się maraton wyborczy.

Rządowy projekt, którym niebawem zajmie się Senat, przewiduje możliwość podwyżek za parkowanie w mieście. Opłaty mogą wynieść nawet 10 zł za pierwszą godzinę i jeszcze więcej za kolejne. Wyższe mają być też kary za niepłacenie za parkowanie. Jednak zdaniem rozmówców "Rzeczpospolitej", rewolucja w miastach nie nadejdzie prędko.

*Parkowanie pożera pieniądze. Zobacz wideo: *

Agnieszka Kłąb ze stołecznego ratusza mówi, że ze względów legislacyjnych rady miast będą mogły wprowadzić wyższe opłaty dopiero pod koniec 2019 roku. I to jednak nie wydaje się realne - wszystko z powodu polityki. Czekają nas nie tylko wybory samorządowe, ale niebawem również prezydenckie i parlamentarne. A lokalne sprawy mogą mocno zaistnieć w kampaniach wyborczych. - Wdrożenie parkingowej rewolucji może się jeszcze bardziej opóźnić, niż wynika z projektowanych przepisów - konkluduje "Rz".

* * Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl * *

Tagi: polityka, parkowanie, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-07-2018

okoń prawdyBedzie tylko stać takich gości co za rejs darmowy dokoła świta dostają 400 tysięcy za 17 zdjęć !!

19-07-2018

janczemu nie 20 zł

19-07-2018

LolAle pieprzenie. W Krakowie juz na poczatek 2019 bedzie reorganizacja SPP i beda wyzsze oplatuw w 2 obwodnicy i poszerzenie strefy. Przeciez SPP jeat … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)