Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Eurazjatycka Unia Gospodarcza. Putin zapowiada stworzenie rosyjskiego euro

0
Podziel się:

Prezydent Rosji przekonuje prezydentów Białorusi i Kazachstanu, że ich trzy kraje powinny rozważyć utworzenie unii walutowej.

Eurazjatycka Unia Gospodarcza. Putin zapowiada stworzenie rosyjskiego euro
(Global Panorama / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w piątek prezydentom Białorusi i Kazachstanu, że ich trzy kraje powinny rozważyć utworzenie unii walutowej. Tego dnia w stolicy Kazachstanu Astanie omawiano integrację w ramach EUG.

Prezydenci Rosji, Białorusi i Kazachstanu - Putin, Alaksandr Łukaszenka i Nursułtan Nazarbajew - spotkali się, by omówić problemy gospodarcze, przed którymi stoją ich państwa, które utworzyły Eurazjatycką Unię Gospodarczą (EUG) - polityczny i gospodarczy blok kilku byłych republik radzieckich.

- Sądzimy, że nadszedł czas, by porozmawiać o możliwości sformowania w perspektywie unii walutowej - powiedział Putin po spotkaniu z Łukaszenką i Nazarbajewem.

- Gdy się pracuje ramię przy ramieniu, łatwiej jest reagować na zewnętrzne finansowe i gospodarcze zagrożenia, bronić wspólnego rynku - zaznaczył Putin.

Eurazjatycka Unia Gospodarcza powstała na początku roku 2015 na bazie Unii Celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu. Obecnie, jak pisze TASS, w skład EUG wchodzą Rosja, Białoruś, Kazachstan i Armenia, wkrótce ma do nich dołączyć Kirgistan.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)