Notowania

skarbówka
16.09.2015 17:46

Firma zbankrutowała, bo fiskus uznał, że lody to napój. Skarbówka przegrała w sądzie, ale firmy już nie ma

Służby skarbowe z Wałbrzycha przegrały proces w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym dotyczący małego producenta lodów ze Starych Bogaczowic. Po kilkunastu latach działania firmy, urząd skarbowy stwierdził nagle, że lody to napój i naliczył kilkaset tysięcy złotych zaległego podatku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Marcin Bielecki)

Aleksander Kowalczyk postanowił walczyć w sądzie. WSA potwierdził, że mężczyzna produkuje lody, a nie napoje. Firma przedsiębiorcy nie dotrwała jednak do wyroku. Przez nałożone dopłaty sięgające nawet miliona złotych, upadła. Przedsiębiorca będzie się domagał odszkodowania w sądzie.

Więcej o tego typu absurdach opowiadał w money.pl Adam Gizicki, przedsiębiorca i założyciel stowarzyszenia "Niepokonani 2012".

- Jeśli dobrze nie prześwietlę swojego kontrahenta, a gdzieś wcześniej dostawca jego dostawcy wyłudził VAT, to zarzucą mi, że nie dołożyłem należytej staranności w wyborze kontrahenta. Jeśli jednak go drobiazgowo go sprawdzę, wymagam deklaracji VAT-7, założę monitoring, posiadam sejfy i bankowozy - tak jak w mojej firmie - to zarzucą mi, że przygotowywałem się do przestępstwa. Cokolwiek zrobię, oni i tak będą dążyli do wydania decyzji wymiarowej. Każdy argument manipulowany jest na niekorzyść podatnika.

Tagi: skarbówka, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-03-2019

Mira"Lody to napój"... A Kopernik była kobietą ! ... Za chwile urzędasy stwierdzą, że powietrze to rozrzedzona ciecz i dowalą nam wszystkim podatek !

07-03-2019

ZawiedzionyTak było za POprzedniej ekipy rządzącej. Inny przykład to firma Optimus... zawiodłem się na tych ludziach już w latach 90-tych. Ich obecna postawa … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)