Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Firma zbankrutowała, bo fiskus uznał, że lody to napój. Skarbówka przegrała w sądzie, ale firmy już nie ma

2
Podziel się

Służby skarbowe z Wałbrzycha przegrały proces w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym dotyczący małego producenta lodów ze Starych Bogaczowic. Po kilkunastu latach działania firmy, urząd skarbowy stwierdził nagle, że lody to napój i naliczył kilkaset tysięcy złotych zaległego podatku.

Firma zbankrutowała, bo fiskus uznał, że lody to napój. Skarbówka przegrała w sądzie, ale firmy już nie ma
(PAP/Marcin Bielecki)
bDJBHpJx

Aleksander Kowalczyk postanowił walczyć w sądzie. WSA potwierdził, że mężczyzna produkuje lody, a nie napoje. Firma przedsiębiorcy nie dotrwała jednak do wyroku. Przez nałożone dopłaty sięgające nawet miliona złotych, upadła. Przedsiębiorca będzie się domagał odszkodowania w sądzie.

Więcej o tego typu absurdach opowiadał w money.pl Adam Gizicki, przedsiębiorca i założyciel stowarzyszenia "Niepokonani 2012".

- Jeśli dobrze nie prześwietlę swojego kontrahenta, a gdzieś wcześniej dostawca jego dostawcy wyłudził VAT, to zarzucą mi, że nie dołożyłem należytej staranności w wyborze kontrahenta. Jeśli jednak go drobiazgowo go sprawdzę, wymagam deklaracji VAT-7, założę monitoring, posiadam sejfy i bankowozy - tak jak w mojej firmie - to zarzucą mi, że przygotowywałem się do przestępstwa. Cokolwiek zrobię, oni i tak będą dążyli do wydania decyzji wymiarowej. Każdy argument manipulowany jest na niekorzyść podatnika.

bDJBHpJz
bDJBHpKa
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(2)
Mira
2 lata temu
"Lody to napój"... A Kopernik była kobietą ! ... Za chwile urzędasy stwierdzą, że powietrze to rozrzedzona ciecz i dowalą nam wszystkim podatek !
Zawiedziony
2 lata temu
Tak było za POprzedniej ekipy rządzącej. Inny przykład to firma Optimus... zawiodłem się na tych ludziach już w latach 90-tych. Ich obecna postawa potwierdza ich prawdziwe intencje. Żenada... Nie uwierzę już w nic co mówią następcy Unii Wolności i mam prawo do własnego zdania.