Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gaz droższy niż przed rokiem. Firmy już cierpią, gospodarstwa domowe dopiero to odczują

76
Podziel się:

W najbliższych miesiącach gaz będzie znacznie droższy niż rok temu. Zapotrzebowanie na błękitne paliwo rośnie.

Gaz droższy niż przed rokiem. Firmy już cierpią, gospodarstwa domowe dopiero to odczują
(materiały prasowe Gaz-System)
bFekDnFh

Niskie temperatury, zastępowanie węgla w energetyce gazem, nowe instalacje w przemyśle i energetyce sprawiają, że systematycznie zapotrzebowanie na gaz rośnie – pisze Rzeczpospolita.

Ceny błękitnego paliwa również poszły w górę. Na Towarowej Giełdzie Energii są wyższe niż w podobnym okresie w roku ubiegłym. Cena megawatogodziny oscylowała między 114 a 123 zł, w 2017 roku nie przekraczały 93 zł – czytamy w dzienniku.

A ceny mają rosnąć. Sroga zima przyniesie dodatkowe podwyżki. Wysoką cenę gazu ziemnego już przewiduje Tauron i Unimot.

bFekDnFj
Zobacz także: Spowolnienie gospodarcze może pojawić się za kilkanaście miesięcy:

Dla firm to poważne koszty. Jak pisze Rzeczpospolita, te już szukają ich ograniczenia. – Gospodarstwa domowe powinny się liczyć z podwyżką taryfy przez PGNIG rzędy 5-10 proc. Być może nastąpi to w dwóch etapach – przestrzega na łamach dziennika analityk DM mBanku Kamil Kliszcz.

bFekDnFp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bFekDnFK
KOMENTARZE
(76)
Jan
3 lata temu
W miastach i poza nimi, na osiedlach o gestej zabudowie, powinno być dopuszczone paleniem gazem (z sieci lub zbiornika) lub olejem opałowym. Kogo nie stać, niech wynosi się na typową wieś o zabudowie linijnej lub do bloku. Chca udawać panów, a zachowują się jak ostatnie dziady. Kilka dni temu jakiś"pon" w Piekoszowie pod Kielcami, tak nadymił i nasmrodził, że czuć było w promieniu 1 km.
baca
3 lata temu
przestancie ludzi straszyc,ludzka wladza nas nie skrzywdzi,a amerykanski gaz juz plynie i bedzie 20% tnszy od ruskiego!
agresssor
3 lata temu
Amerykański miał być tańszy o 20%. tyle w temacie zakłamanej zmianie . to jest tez walka ze smogiem. Kogo będzie stać na grzanie gazem kiedy wszystko inne jest tańsze a sporo rzeczy nadających się do spalenia darmowe.
bFekDnFL
koleś
3 lata temu
I gdzie te wasze urojone ocieplenie klimatu, które wmawiacie nam od lat? Od 5 lat jest bardzo zimno już w listopadzie, a grzać nie trzeba dopiero w połowie maja. I po co ta walka z C02?
antyklerykał
3 lata temu
tak nas oszukują i okradają !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!………..."Historyczny kontrakt PGNiG. 20-letnia umowa na gaz z USA podpisana"................Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisało dwie wiążące umowy długoterminowe na dostawy gazu skroplonego LNG z amerykańskimi firmami Venture Global Calcasieu Pass LLC oraz Venture Global Plaquemines LNG LLC. Oznacza to, że przez okres 20 lat PGNiG będzie odbierało ładunki gazu albo do zużycia krajowego, albo do dalszej odsprzedaży. Prezes PGNiG podkreśla, że dostawy z USA są o ok. 20 proc. tańsze niż dostawy ze Wschodu...………………...więcej w artykule"
...
Następna strona