Notowania

pkb
29.12.2014 13:16

Gospodarka Rosji skurczyła się po raz pierwszy od 2009 r.

Rosyjski rubel, druga najgorzej radząca sobie waluta na świecie spośród ponad 170 walut, osłabił się wobec dolara USA o niemal 41 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W listopadzie PKB Rosji spadł rdr o 0,5 proc., po wzroście w październiku o 0,5 proc. - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Gospodarki Rosji.

Po uwzględnieniu czynników sezonowych PKB Rosji spadł w listopadzie o 0,2 proc., po wzroście w październiku o 0,1 proc. - podał resort gospodarki.

Minister finansów Rosji Anton Siluanow ocenia, że rosyjska gospodarka może w 2015 r. skurczyć się o 4 proc.

W grudniu PMI dla sektora wytwórczego w Rosji spadł do 48,9 pkt., najniżej od maja, z 51,7 pkt. w listopadzie - podał w poniedziałek HSBC Holdings i Markit Economics. Wskaźnik PMI poniżej 50 pkt. sygnalizuje kurczenie się sektora.

Zobacz kurs rubla od początku roku:

W tym roku rosyjski rubel, druga najgorzej radząca sobie waluta na świecie spośród ponad 170 walut, po ukraińskiej hrywnie, osłabił się wobec dolara USA o niemal 41 proc. w reakcji na nałożone na Rosję sankcje przez USA i kraje Zachodu.

Czytaj więcej w Money.pl
"Taniejący rubel zastąpił żelazną kurtynę". Paryż, Mediolan i Wiedeń nie dla Rosjan Zainteresowanie zagranicznymi wyjazdami jest o ponad 30 proc. mniejsze, niż przed rokiem.
"Rating Rosji może spaść do śmieciowego" Były rosyjski minister finansów Aleksiej Kudrin nie wyklucza, że rating Rosji w 2015 roku może zostać obniżony do poziomu śmieciowego.
Rosja broni rubla. Są pierwsze efekty. Obywatele jednak rozpaczliwie ratują swoje oszczędności Od kilku dni trwa szturm na sklepy.
Tagi: pkb, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz