Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gospodarka Rosji skurczyła się po raz pierwszy od 2009 r.

0
Podziel się:

Rosyjski rubel, druga najgorzej radząca sobie waluta na świecie spośród ponad 170 walut, osłabił się wobec dolara USA o niemal 41 proc.

Gospodarka Rosji skurczyła się po raz pierwszy od 2009 r.
(PAP/EPA)

W listopadzie PKB Rosji spadł rdr o 0,5 proc., po wzroście w październiku o 0,5 proc. - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Gospodarki Rosji.

Po uwzględnieniu czynników sezonowych PKB Rosji spadł w listopadzie o 0,2 proc., po wzroście w październiku o 0,1 proc. - podał resort gospodarki.

Minister finansów Rosji Anton Siluanow ocenia, że rosyjska gospodarka może w 2015 r. skurczyć się o 4 proc.

W grudniu PMI dla sektora wytwórczego w Rosji spadł do 48,9 pkt., najniżej od maja, z 51,7 pkt. w listopadzie - podał w poniedziałek HSBC Holdings i Markit Economics. Wskaźnik PMI poniżej 50 pkt. sygnalizuje kurczenie się sektora.

Zobacz kurs rubla od początku roku:

W tym roku rosyjski rubel, druga najgorzej radząca sobie waluta na świecie spośród ponad 170 walut, po ukraińskiej hrywnie, osłabił się wobec dolara USA o niemal 41 proc. w reakcji na nałożone na Rosję sankcje przez USA i kraje Zachodu.

Czytaj więcej w Money.pl
"Taniejący rubel zastąpił żelazną kurtynę". Paryż, Mediolan i Wiedeń nie dla Rosjan Zainteresowanie zagranicznymi wyjazdami jest o ponad 30 proc. mniejsze, niż przed rokiem.
"Rating Rosji może spaść do śmieciowego" Były rosyjski minister finansów Aleksiej Kudrin nie wyklucza, że rating Rosji w 2015 roku może zostać obniżony do poziomu śmieciowego.
Rosja broni rubla. Są pierwsze efekty. Obywatele jednak rozpaczliwie ratują swoje oszczędności Od kilku dni trwa szturm na sklepy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)