Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Inwestycje PKN Orlen: zarząd dał zgodę na realizację instalacji metatezy

6
Podziel się

Polski Koncern Naftowy Orlen zdecydował o realizacji projektu budowy instalacji metatezy w Zakładzie Produkcyjnym w Płocku za około 400 mln zł. To jeden z kluczowych projektów inwestycyjnych spółki.

Inwestycje PKN Orlen: zarząd dał zgodę na realizację instalacji metatezy
(PKN Orlen)
bEqjwczp

Zarząd i rada nadzorcza PKN Orlen wyrazili zgodę na realizację projektu budowy instalacji metatezy w Zakładzie Produkcyjnym w Płocku. "Koszt inwestycji wyniesie około 400 mln zł. Realizacja projektu rozpocznie się po podpisaniu umowy z wykonawcami" - czytamy w komunikacie.

Jak podano, jest to jeden z kluczowych projektów rozwojowych w obszarze petrochemii, a jego celem jest zwiększenie produkcji propylenu o 100 tys. ton rocznie do poziomu 550 tys. ton rocznie. Ten służy do wytwarzania polipropylenu, jednego z dwóch podstawowych tworzyw sztucznych używanych do produkcji opakowań.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Skonsolidowane przychody koncernu sięgnęły w 2015 roku 88,34 mld zł. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

bEqjwczS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
Klient
5 lata temu
Paliwo super .Pensję kasjer ów minimalne ,wstyd!
greg385600
5 lata temu
niech inwestują i tworzą miejsca pracy, ale emerytury i tak będą niskie. Musimy zatroszczyć się sami o siebie. Edukacja zawodowa i finansowa może nas ustrzec przed finansowymi kłopotami. Słyszeliście o książce "Emery.tura nie jest Ci potrzzebna" o tym jak więcej zarabiać, o budowaniu majątku? Fajnie się czyta i opisuje wiele praktycznych przykładów w polskich realiach.
moher
5 lata temu
A ten Orlen to przypadkiem nie spadek po "Komunie" ???
bEqjwczT
Alesiński
5 lata temu
znowu czas na Mozejki?
bleble
5 lata temu
przychodu...napiszcie ile zysku lub netto mieli