Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
05.04.2018 11:18

KGHM odwołuje postępowanie na prezesa. Trzeba czekać na następne kwalifikacje

Rada nadzorcza KGHM unieważniła postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska prezesa i wiceprezesa KGHM. Kto liczył na intratne stanowiska, będzie musiał poczekać na kolejny konkurs.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REPORTER)
Zapowiada się, że okres bezkrólewia w KGHM potrwa dłużej

Rada nadzorcza KGHM unieważniła postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska prezesa i wiceprezesa KGHM. Kto liczył na intratne stanowiska, będzie musiał poczekać na kolejny konkurs.

5 kwietnia rada nadzorcza KGHM Polska Miedź podjęła decyzję o unieważnieniu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu oraz wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych. Nie poinformowano o powodach. Kadencja obecnego zarządu kończy się w czerwcu.

Prezes Radosław Domagalski-Łabędzki KGHM zdymisjonowany został 10 marca. Był szefem KGHM od października 2016 roku. Nie podano oficjalnej przyczyny, ale media wskazywały na konflikt polityczny. Domagalski-Łabędzki przeprowadzał zmiany kadrowe, które nie miały poparcia PiS.

Michał Jezioro został zdymisjonowany z funkcji wiceprezesa, odpowiedzialnego za inwestycje zagraniczne, czyli m.in. za kluczową inwestycję kombinatu w kopalnię Sierra Gorda w Chile. Pełnił funkcję wiceprezesa od listopada 2016 roku.

Zobacz też: Sierra Gorda będzie zyskowna. KGHM musi nad nią jednak nadal pracować

Oficjalnych powodów zwolnień w zarządzie nie podano, ale minister energii Krzysztof Tchórzewski wskazywał na brak zmian w zarządzaniu aktywami zagranicznymi, czyli inwestycjami w Kanadzie i Chile. Potwierdzeniem może być fakt, że zwolniony oprócz prezesa wiceprezes zawiadywał właśnie aktywami zagranicznymi. Po odnowionym zarządzie oczekuje się zwiększenia inwestycji w Polsce.

Obowiązki prezesa KGHM pełni obecnie Rafał Pawełczak, wiceprezes ds. rozwoju spółki. Rozmowy kwalifikacyjne planowano na 3 kwietnia w przypadku rekrutacji na stanowisko prezesa i 4 kwietnia dla ubiegających się o stanowisko wiceprezesa.

Akcje KGHM poszły w czwartek w górę, co można by interpretować jako pozytywną reakcję na przedłużenie rządów Pawełczaka w spółce. Nie można jednak zapominać, że od końca marca kurs spadł o ponad 10 proc. Odbicie na światowych giełdach poprawiło też w czwartek notowania akcji KGHM.

Notowania akcji KGHM w ostatnich dniach

Tagi: giełda, kgh, kghm, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-04-2018

KarolMuszą zmienić wymagania bo podobno wpisali, że kandydat musi umieć ułożyć zdanie złożone i przyszedł Misiewicz nie poradził sobie z tym.

05-04-2018

Ostatni bezrobotnyMnie weźcie. Będą sławił PiC na morzach i oceanach (ale głównie w TVPiS), zatrudnię każdego podrzuconego pociota, każdego towarzysza z partyi, słowo … Czytaj całość

05-04-2018

GośćPoczytajcie sobie o tym "Sierra Gorda w Chile "

Rozwiń komentarze (5)