Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
KGHM odwołuje postępowanie na prezesa. Trzeba czekać na następne kwalifikacje

KGHM odwołuje postępowanie na prezesa. Trzeba czekać na następne kwalifikacje

Zapowiada się, że okres bezkrólewia w KGHM potrwa dłużej Fot. REPORTER
Zapowiada się, że okres bezkrólewia w KGHM potrwa dłużej

Rada nadzorcza KGHM unieważniła postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska prezesa i wiceprezesa KGHM. Kto liczył na intratne stanowiska, będzie musiał poczekać na kolejny konkurs.

5 kwietnia rada nadzorcza KGHM Polska Miedź podjęła decyzję o unieważnieniu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu oraz wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych. Nie poinformowano o powodach. Kadencja obecnego zarządu kończy się w czerwcu.

Prezes Radosław Domagalski-Łabędzki KGHM zdymisjonowany został 10 marca. Był szefem KGHM od października 2016 roku. Nie podano oficjalnej przyczyny, ale media wskazywały na konflikt polityczny. Domagalski-Łabędzki przeprowadzał zmiany kadrowe, które nie miały poparcia PiS.

Michał Jezioro został zdymisjonowany z funkcji wiceprezesa, odpowiedzialnego za inwestycje zagraniczne, czyli m.in. za kluczową inwestycję kombinatu w kopalnię Sierra Gorda w Chile. Pełnił funkcję wiceprezesa od listopada 2016 roku.

Zobacz też: Sierra Gorda będzie zyskowna. KGHM musi nad nią jednak nadal pracować

 

 

 

Oficjalnych powodów zwolnień w zarządzie nie podano, ale minister energii Krzysztof Tchórzewski wskazywał na brak zmian w zarządzaniu aktywami zagranicznymi, czyli inwestycjami w Kanadzie i Chile. Potwierdzeniem może być fakt, że zwolniony oprócz prezesa wiceprezes zawiadywał właśnie aktywami zagranicznymi. Po odnowionym zarządzie oczekuje się zwiększenia inwestycji w Polsce.

Obowiązki prezesa KGHM pełni obecnie Rafał Pawełczak, wiceprezes ds. rozwoju spółki. Rozmowy kwalifikacyjne planowano na 3 kwietnia w przypadku rekrutacji na stanowisko prezesa i 4 kwietnia dla ubiegających się o stanowisko wiceprezesa.

Akcje KGHM poszły w czwartek w górę, co można by interpretować jako pozytywną reakcję na przedłużenie rządów Pawełczaka w spółce. Nie można jednak zapominać, że od końca marca kurs spadł o ponad 10 proc. Odbicie na światowych giełdach poprawiło też w czwartek notowania akcji KGHM.

Notowania akcji KGHM w ostatnich dniach

 

 

kghm, kgh, zmiana prezesa
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Lolek
2018-04-09 16:32
ciekawe reszta nie przeszła zablokowana
ja
2018-04-06 11:43
państwowe instytucje i spółki dają możliwości wypływu kasy - ciepłe posadki i wysokie zarobki dla kolesi, odprawy, nagrody, ustawiane przetargi, sponsorowanie, fundacje, dotacje itp. Dla ratowania miejsc pracy marnuje się publiczne pieniądze i ciągle dokłada do przynoszących straty firm. Tak m.in. robi się z kopalniami kosztem spółek energetycznych, w których mamy udziały przez OFE. Dlatego takie spółki są wysoce ryzykowne i mało dochodowe. Słyszeliście o ksi ążce ,,Jak stwozryć system transakcyjny do inwestowania na giełdize". Ostatnio opisany w niej system pozwolił zarobić ponad 20 procent i uchronił przed ostatnimi spadkami.
Karol
2018-04-05 13:50
Muszą zmienić wymagania bo podobno wpisali, że kandydat musi umieć ułożyć zdanie złożone i przyszedł Misiewicz nie poradził sobie z tym.
Pokaż wszystkie komentarze (5)