Notowania

banki
01.10.2014 15:09

Klienci banków mogą być spokojni

Z raportu firmy doradczej Deloitte wynika, że spośród państw Europy Środkowej, polski sektor bankowy należy do tych, które najlepiej poradziły sobie w minionych, trudnych latach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dreamstime)

Klienci działających w Polsce banków mogą być spokojni o bezpieczeństwo swoich pieniędzy. Z raportu firmy doradczej Deloitte wynika, że spośród państw Europy Środkowej, polski sektor bankowy należy do tych, które najlepiej poradziły sobie w minionych, trudnych latach.

Jeden z autorów raportu Grzegorz Cimochowski podkreśla, że działającym w Polsce bankom nie grozi niewypłacalność. Uważa, że instytucje finansowe będą chciały raczej zwiększać przychody zachęcając klientów do korzystania z kolejnych usług, ale nie będą podnosiły opłat.

_ - Na tle środkowej Europy polski sektor jawi się jako niezwykle stabilny. Widać tą stabilność, jeśli chodzi zdolność do generowania dochodów, rentowność, umiejętność obniżki kosztów czy jakość aktywów bankowych.Kowalski nie powinien się przejmować bezpieczeństwem swoich depozytów - _mówił Cichomski.

Ekspert nie spodziewa się także podwyżek cen usług bankowych. Banki na pewno będa próbowały zwiększyć swoją rentowność relacji z klientem. _ Niekoniecznie będzie to skutkowało zwiększeniem opłat, ale raczej skłonieniem klienta do tego, by był bardziej aktywny, jeśli chodzi o produkty bankowe oraz więcej tej aktywności przerzucił do jednego banku. _

W dobrym stanie po kryzysie są także instytucje finansowe działające w Czechach i na Słowacji. W trudniejszej sytuacji są banki działające w południowych krajach regionu: w Chorwacji, Rumunii, Bułgarii, Słowenii i na Węgrzech.

Czytaj więcej w Money.pl
Gorsza koniunktura w sektorze bankowym Wskaźnik Pengab wyniósł we wrześniu 25,1 punktu, co oznacza spadek o 5,4 punktu wobec ostatniego pomiaru.
Propozycje KNF "biznesowo nieuzasadnione" Niedawno KNF miała zaproponować, by banki komercyjne przejmowały wybrane SKOK-i.
Tagi: banki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz