Notowania

KNF cofnęła zezwolenie na działalność znanego domu maklerskiego

Komisja nadała tej decyzji rygor natychmiastowej wykonalności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(monkeybusinessimages/iStockphoto)

Komisja Nadzoru Finansowego cofnęła zezwolenie na prowadzenie działalności maklerskiej przez HFT Brokers Dom Maklerski. Komisja nadała decyzji rygor natychmiastowej wykonalności.

Komisja nadała tej decyzji rygor natychmiastowej wykonalności oraz wyznaczyła w decyzji termin zakończenia prowadzenia działalności maklerskiej przez HFT Brokers Dom Maklerski S.A. na dwa miesiące od dnia doręczenia decyzji o cofnięciu zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej. Nastąpiło to we wtorek, 25 kwietnia 2017 r. Termin zakończenia działalności firmy przypadł na dzień następny, czyli 26 czerwca 2017 r.

Komisja wskazała, że ze względu na fakt, że HFT Brokers Dom Maklerski prowadzi działalność maklerską w zakresie oferowania instrumentów finansowych, uzasadnione jest podanie do publicznej wiadomości informacji o utracie przez ten podmiot statusu prawnego, który legitymował go do wykonywania powyższych czynności.

"Jest to uzasadnione potrzebą ochrony inwestorów, do których HFT Brokers Dom Maklerski S.A. kierował oferty nabycia instrumentów finansowych, jak również koniecznością poinformowania emitentów, dla których HFT Brokers Dom Maklerski S.A. prowadził ewidencję obligacji, iż podmiot ten nie będzie więcej uprawniony do wykonywania takich usług" - czytamy w komunikacie.

Podanie powyższej informacji do publicznej wiadomości ma na celu poinformowanie klientów, dla których HFT Brokers świadczy usługi przechowywania lub rejestrowania instrumentów finansowych, o potrzebie przeniesienia ich aktywów do innego uprawnionego podmiotu - zaznacza KNF.

Komisja podała, że cofnęła zezwolenie na prowadzenie działalności maklerskiej przez HFT Brokers Dom Maklerski na podstawie art. 167 ust. 1 pkt 1 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi i w związku z naruszeniem przez ten podmiot art. 395 ust.1 w związku z art. 395 ust. 3 Rozporządzenia CRR nr 575/2013, § 14 ust. 1, § 24 ust. 1 i 5, § 25 oraz § 28 ust. 1 rozporządzenia ministra finansów z dnia 24 września 2012 r. w sprawie określenia szczegółowych warunków technicznych i organizacyjnych dla firm inwestycyjnych, banków, o których mowa w art. 70 ust. 2 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, i banków powierniczych oraz warunków szacowania przez dom maklerski kapitału wewnętrznego, § 8 ust. 1 oraz § 83 ust. 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 24 września 2012 r. w sprawie trybu i warunków postępowania firm inwestycyjnych, banków, o których mowa w art. 70 ust. 2 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, oraz banków powierniczych.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-04-2017

jesoooo[QUOTE] KNF cofnęła zezwolenie na działalność znanego domu maklerskiego [/QUOTE] Ufff o mało co dałbym się złowić panom cwaniaczkom, jak się okazało

25-04-2017

Nikt waznyNo właśnie za co. Nie dali łapówki komuś. Zaraz się odwolaja

26-04-2017

ptZa co?

Rozwiń komentarze (7)