Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Kodeks pracy wymaga zmian. Prace mają ruszyć już we wrześniu

Kodeks pracy wymaga zmian. Prace mają ruszyć już we wrześniu

 

 

 

- Kodeks pracy nie odpowiada na dzisiejsze potrzeby rynku – ocenia Jacek Męcina z Rady Dialogu Społecznego. Konieczne jest uproszczenie regulacji oraz doprecyzowanie przepisów dotyczących czasu pracy i zawierania umów o pracę.

Kodeks powinien wspierać mniejsze przedsiębiorstwa oraz firmy rodzinne, a także promować wśród pracodawców zatrudnianie na etat. Co jeszcze powinno się zmienić? Więcej na ten temat dowiecie się w materiale wideo.

 

Czytaj także
Polecane galerie
krewetka930
77.254.61.* 2016-03-11 12:10
A co z agencjami pracy tymczasowej? To dopiero jest fenomen!!
zawiedziony pracownik
46.186.36.* 2016-03-11 11:40
Ja dostałam umowę o pracę na 10 lat.Czy to normalne? Od 22.02 16 r. obowiązują 33 miesiące , aby dostać umowę na czas nieokreślony.I ja znów muszę czekać 33 miesiące ,aby dostać umowę na czas nieokreślony ,tylko nie wiem czy nie skończy mi się umowa o pracę i znów się nie załapię.A pracodawca po skończonej umowie każe pracownikom zakładać działalność gospodarczą,a umów o pacę już nie przedłuża.
asp74y
89.64.44.* 2016-03-11 11:14
kodeks pracy nie jest zły, problem w tym, że nie ma komu pilnować by był przestrzegany. Przecież wystarczy wejść do każdej niemieckiej czy włoskie montowni w Polsce i w 30 minut. dowiedzieć się, że połowa przynajmniej w ostatnich 3 miesiącach tyrała 16 godzin, nie miała wolnego weekendu, ma umowy śmieciowe, ma problem z dostaniem umowy na czas nieokreślony itp. PiP to instytucja teoretyczne, działająca na korzyść pracodawców i to jest problem. BHP działa tylko wtedy kiedy da się stłamsić pracownika. Przykład: Jeśli pracownik zgłosi, że ma zbyt mało miejsca w szatni i jest w niej zimno, to BHP mu powie, że to przejściowe i pracują nad tym. Ale np. jeśli pracownik użyje telefonu na hali produkcyjnej, to dostanie karę.
Zobacz więcej komentarzy (16)