Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkp intercity
28.01.2017 14:28

Koleje Mazowieckie dostały odmowę. Sprawa obsługi trasy Warszawa-Łódź skończy się w sądzie?

Lokalny przewoźnik wystąpił do Urzędu Transportu Kolejowego o dostęp do obsługi tej trasy. Jednak UTK wydał decyzję odmowną. Dariusz Grajda z zarządu Kolei Mazowieckich powiedział, że w tej sytuacji sprawę rozstrzygnie sąd.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Paul Kowalow/wikimedia (CC BY-SA 3.0))

Koleje Mazowieckie nie rezygnują z walki o połączenia na trasie Warszawa - Łódź. Lokalny przewoźnik wystąpił do Urzędu Transportu Kolejowego o dostęp do obsługi tej trasy.

Jednak UTK wydał decyzję odmowną. Dariusz Grajda z zarządu Kolei Mazowieckich powiedział, że w tej sytuacji sprawę rozstrzygnie sąd. Podkreślił, że spółka otrzymuje sygnały ze strony podróżnych, że są zainteresowani kursami z Warszawy do Łodzi. Dariusz Grajda powiedział, że jest to przedłużenie trasy ze stolicy do Skierniewic, która jest jedną z najpopularniejszych linii obsługiwanych przez Koleje Mazowieckie.

Przewoźnik ten obsługuje przede wszystkim linie lokalne i regionalne w województwie mazowieckim. Uruchomił jednak kilka połączeń ogólnopolskich, w tym do Krakowa i do Ustki.

Według przedstawicieli Kolei Mazowieckich, obsługa linii Warszawa - Łódź może przynieść zyski. Inni przewoźnicy, w tym PKP Intercity, notują straty na tej trasie.

Koleje Mazowieckie chcą też obniżyć swoje koszty uniezależniając się od firm zewnętrznych. W tym celu zainwestują nawet 250 mln złotych w dwie działki o powierzchni ponad 6,5 ha, gdzie zbudują nowoczesny zakład naprawczo-remontowy taboru.

Tagi: pkp intercity, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-01-2017

mkeyTabor to remontowali w Łapach (podlaskie) ale upadł .... za sprawą in. Jurgiela ... zbieżność nazwisk przypadkowa... ale nie zapomnę

28-01-2017

jasiuTory i pociągi nowocześniejsze, niestety Dyrekcja DOKP w Poznaniu nadal twardo trzyma się lat 60-siątych.

28-01-2017

Andrzej ZakusaZ ciekawości zestawiłbym te dane z wynajmami samochodów przez firmy i osoby prywatne. My pożyczamy w Panek SA i wydaje się nam, że ten ich rynek … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)