Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koleje Mazowieckie dostały odmowę. Sprawa obsługi trasy Warszawa-Łódź skończy się w sądzie?

7
Podziel się:

Lokalny przewoźnik wystąpił do Urzędu Transportu Kolejowego o dostęp do obsługi tej trasy. Jednak UTK wydał decyzję odmowną. Dariusz Grajda z zarządu Kolei Mazowieckich powiedział, że w tej sytuacji sprawę rozstrzygnie sąd.

Koleje Mazowieckie dostały odmowę. Sprawa obsługi trasy Warszawa-Łódź skończy się w sądzie?
(Paul Kowalow/wikimedia (CC BY-SA 3.0))

Koleje Mazowieckie nie rezygnują z walki o połączenia na trasie Warszawa - Łódź. Lokalny przewoźnik wystąpił do Urzędu Transportu Kolejowego o dostęp do obsługi tej trasy.

Jednak UTK wydał decyzję odmowną. Dariusz Grajda z zarządu Kolei Mazowieckich powiedział, że w tej sytuacji sprawę rozstrzygnie sąd. Podkreślił, że spółka otrzymuje sygnały ze strony podróżnych, że są zainteresowani kursami z Warszawy do Łodzi. Dariusz Grajda powiedział, że jest to przedłużenie trasy ze stolicy do Skierniewic, która jest jedną z najpopularniejszych linii obsługiwanych przez Koleje Mazowieckie.

Przewoźnik ten obsługuje przede wszystkim linie lokalne i regionalne w województwie mazowieckim. Uruchomił jednak kilka połączeń ogólnopolskich, w tym do Krakowa i do Ustki.

Według przedstawicieli Kolei Mazowieckich, obsługa linii Warszawa - Łódź może przynieść zyski. Inni przewoźnicy, w tym PKP Intercity, notują straty na tej trasie.

Koleje Mazowieckie chcą też obniżyć swoje koszty uniezależniając się od firm zewnętrznych. W tym celu zainwestują nawet 250 mln złotych w dwie działki o powierzchni ponad 6,5 ha, gdzie zbudują nowoczesny zakład naprawczo-remontowy taboru.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
manie
6 lat temu
--,(---)Hej, wpadłem dziś na ciekawy serwis s aukcjami od zeta how-it-w.ml Jeszcze chyba mało znany i łatwo coś wygrać
jasiu
6 lat temu
Tory i pociągi nowocześniejsze, niestety Dyrekcja DOKP w Poznaniu nadal twardo trzyma się lat 60-siątych.
za
6 lat temu
Spoko, kobiety na traktory, stoczni i kopalń. ja tą panią rozumiem.
coraz weselej...
6 lat temu
5ciu synom Krzywousty po dzielnicy dał. Jest możliwe aby syny-synowie po cichu sobie zabrali?
mkey
6 lat temu
Tabor to remontowali w Łapach (podlaskie) ale upadł .... za sprawą in. Jurgiela ... zbieżność nazwisk przypadkowa... ale nie zapomnę