Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konflikt na ukrainie
04.03.2015 16:06

Konflikt na Ukrainie. Pomoc MFW zależy od sytuacji na wschodzie kraju

Międzynarodowy Fundusz Walutowy wyłożył prawie połowę z 40 miliardów dolarów pomocy dla Ukrainy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Międzynarodowy Fundusz Walutowy / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
Christine Lagarde, szefowa MFW <br>

Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde powiedziała w środę w, że konflikt na wschodzie Ukrainy odrywa uwagę władz od koniecznych reform gospodarczych. Dodała, że zapaść Ukrainy nie leży w interesie Rosji.

Lagarde wyjaśniła w wywiadzie dla telewizji MNBC, że skala pomocy dla Kijowa zależy w dużej mierze od tego, jak stabilna jest sytuacja na wschodzie kraju. Przyznała, że obecny rząd _ jest naprawdę zdeterminowany _ i chce pilnie wdrożyć reformy gospodarcze, ale bardzo to utrudniają walki z prorosyjskimi separatystami.

- _ Staramy się wesprzeć Ukrainę we wprowadzaniu całego zestawu reform poprzez pomoc finansową na wielką skalę, ale wszystko będzie zależało od tego, jak rozwinie się sytuacja na wschodzie kraju _ - dodała Lagarde.

W styczniu zakończyły się negocjacje o przekazaniu władzom w Kijowie 17,5 miliarda dolarów w ramach nowego, czteroletniego programu tzw. rozszerzonego finansowania. Jest to jego pierwsza transza, a cały pakiet opiewa na około 40 mld dolarów, z czego MFW wyłoży blisko połowę - pisze Reuters.

Rząd w Kijowie liczy na to, że realizacja nowego programu współpracy z MFW doprowadzi do odnowienia wzrostu gospodarczego Ukrainy już w przyszłym roku.

W kwietniu 2014 roku MFW ogłosił pakiet ratunkowy dla Ukrainy w wysokości 17 mld USD na okres do 2016 roku. Warunkiem realizacji tego programu pomocowego, który ma zapewnić przywrócenie stabilności makroekonomicznej i wzrostu gospodarczego, jest wprowadzenie przez Kijów reform gospodarczych i administracyjnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Kreml: chaos na Ukrainie to wina Unii Rosja naprawdę chce uregulować ukraiński kryzys, ale Unia jej w tym przeszkadza - wynika z wypowiedzi rzecznika prezydenta Rosji.
Ukraina straciła dotąd 20 proc. dochodów Kijów może liczyć na kolejną transzę pomocy finansowej z Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) w ramach pakietu ratunkowego w wysokości 17 mld USD.
MFW przekaże Ukrainie prawie 1,5 mld dolarów To kolejna część wartego 27 mld USD międzynarodowego programu pomocowego dla Kijowa.
Tagi: konflikt na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz